Karolina Korwin-Piotrowska jest polską dziennikarką i felietonistką, znaną z poruszania kontrowersyjnych tematów i mówienia wprost co myśli. Na swoim Instagramie nigdy nie owija w bawełnę i często prezentuje poglądy napędzające burzliwe dyskusje w komentarzach. Teraz na tapet wzięła gorący temat Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze.

Ile pieniędzy zarobi REPREZENTACJA POLSKI po MŚ w Katarze? Kwota powala!

Premier Mateusz Morawiecki obiecał polskiej reprezentacji 30 milionów złotych za wyjście z grupy?

Choć po ostatnim przegranym meczu Polski z Francją nasza reprezentacja zakończyła mundial i pożegnała się z Katarem, okazuje się, że czeka ich nielicha nagroda za pierwsze od 36 lat wyjście z grupy i awansowanie do 1/8 finału. Jak poinformował portal Wirtualnej Polski, podczas spotkania polskich piłkarzy z premierem Mateuszem Morawieckim, w trakcie rozmowy z ust premiera polskiego rządu miała paść obietnica, że za wyjście z grupy reprezentacja Polski otrzyma 30 milionów złotych. Kwota ta miałaby trafić bezpośrednio do podziału zawodników oraz członków sztabu szkoleniowego. Jak podają dziennikarze WP, informację tę mieli potwierdzić w trzech niezależnych od siebie źródłach.

Tak Marina Łuczenko kibicowała biało-czerwonym. Po meczu połączyła się z Wojtkiem Szczęsnym (WIDEO)

Oburzona Karolina Korwin Piotrowska komentuje miliony dla polskich piłkarzy. Internauci wściekli

Głos w tej sprawie zabrała Karolina Korwin-Piotrowska, która na swoim Instagramie wrzuciła nagłówek z newsem i napisała oburzona:

To jest skandal. Kultura i kult przegrywu
Kult przegranych walk, powstań, kolejnych „bohaterskich” skopanych dup, kolejne pokolenia wychowywane w kulcie „przegrana jest zwycięstwem, nic się nie stało, kaska i tak leci”, masakra
Macie świadomość, co można zrobić za te pieniądze?
Ilu osobom, instytucjom pomóc? Jak bardzo te pieniądze mogą być potrzebne gdzie indziej? Smutne, że inwestujemy w przegrywających a nie w tych, którzy mogą wygrać, przynieść dumę a nie kolejnego, smutnego porannego kaca, bo przegrali z honorem. Może jeszcze pomnik im postawcie? Albo kolejną ławeczkę? (…) Panie Premierze, są miejsca, gdzie potrzebne są bardzo pieniądze, może warto się dorzucić? Skandal.

Choć często w komentarzach toczą się zażarte dyskusje, tym razem internauci zgodnie stwierdzili, że przeznaczanie pieniędzy z budżetu państwa na piłkarzy nie przypadło im do gustu:

A dla reszty Polaków jakieś kolejne podwyżki, żeby było skąd wziąć te miliony, dla milionerów

 

Jprd Może równie honorowo co przegrali, to odmówią

 

Serio to mam dość wspierania z mojej kasy kopaczy skóry. Masz hobby – to za nie płać. To nie jest moje hobby, moje emocje nie mam pojęcia czemu mam się zrzucać na premię dla milionerów.

 

Żenada

 

Powinien dać ze swoich…. skoro obiecał

 

Chyba, że Pan Premier to ze swojej kieszeni wyjmie – jak tak, to się nie wtrącam

 

Są inne sporty, które należałoby docenić. A siatkarze, piłkarze ręczni, lekkoatleci? Jaka jest przepaść jeśli chodzi o finansowanie.

 

Ale przecież polski związek i tak dostanie miliony od FIFA , w dużej części to pójdzie do piłkarzy to po cholerę jeszcze więcej?

 

Właśnie przez takie rzeczy nie lubię piłki

 

Ile takie 30 mln zrobiłoby dobra w niejednym szpitalu. No ale czego się po nim spodziewać? Już mnie chyba nic nie zdziwi co ten nie-rząd wyprawia. Włos się jeży.

 

Na miejscu piłkarzy jeżeli jest to prawda przekazał bym tak kasę na WOŚP

 

Piłkarze zarabiają krocie, te miliony od rządu to na waciki chyba… Jakie to smutne. Ja nawet nie oglądam piłki, a pieniądze z także moich podatków trafią do kopaczy, którzy nigdy nic nie wygrali i fartem wyszli z grupy

 

Ja mam jednak ciągle nadzieję, że to jest fejk, bo to się w głowie nie mieści. Jeśli nie to czekam na premię dla pozostałych grup zawodowych, dla chorych dzieci, dla ich rodziców zamiast tych żałosnych groszy,… Można by tak do wieczora wymieniać ale nie, premia się należy tym, którzy już mają miliony na koncie i w dodatku za co ta premia?za to, że wykonują swój zawód? Czy za te trzy pierwsze mecze, po których miałam ochotę sobie oczy zdezynfekować bo zachciało im się grać w piłka parzy i po boisku spacerować? Nie słyszałam o premiach dla choćby Igi Świątek czy naszych siatkarzy, a to są osoby, które grają od początku do końca z sercem, nie ważne jaki wynik na końcu.

 

Dzięki Bogu nie płace podatków w Polsce bo chyba z nerwów dostałabym udaru.

pasekkozak