Jak zginął Piotr Woźniak-Starak? Są już wyniki sekcji zwłok byłego meżą Agnieszki Woźniak-Starak.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny poinformował dziś, że „Prokuratura Okręgowa w Olsztynie uzyskała z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku sprawozdanie z oględzin zewnętrznych i sekcji zwłok mężczyzny, który w dniu 18 sierpnia 2019 r. uczestniczył w wypadku do jakiego doszło na jeziorze Kisajno”.

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Agnieszka przyjechała pożegnać męża (ZDJĘCIA)

Wyniki sekcji zwłok Piotra Woźniaka-Staraka – jak zginął mąż Agnieszki Woźniak-Starak? Obecność alkoholu we krwi

Przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego, w wyniku działania narzędzia ostrokrawędzistego. Rozmieszczenie i cechy morfologiczne ran wskazują, że najprawdopodobniej powstały one w wyniku zadziałania śruby napędowej łodzi motorowej. Ponadto badania chemiczne krwi zmarłego wykazały obecność 1,7 promila alkoholu etylowego, zaś badania chemiczne moczu wykazały obecność 2,4 promila alkoholu etylowego – podała prokuratura.

Piotr Woźniak-Starak zginął na jeziorze Kisajno 18 sierpnia. 22 sierpnia płetwonurkowie odnaleźli jego ciało.

Agnieszka Woźniak-Starak przeżywa ciężkie chwile i zalewa się łzami na premierze filmu męża, „Ukryta Gra”

Podczas ostatniego rejsu Woźniaka-Staraka na łodzi była z nim 27-letnia kobieta. Po wypadnięciu z łodzi kobiecie udało się dopłynąć do brzegu, tam znalazła ją policja. Kobieta relacjonowała, że ona i Piotr Woźniak-Starak wypadli z łodzi podczas manewru skrętu.