Kinga Rusin od lat nie była wielką fanką rządów PiS-u, czemu dawała wyraz przy każdej nadarzającej się okazji, dając upust swojej wściekłości i pogardzie w social mediach. Jeszcze przed wyborami 15 października Rusin gorąco zachęcała swoich fanów do głosowania, a sama dotarła do urny wyborczej o kulach. Po pojawieniu się pierwszych wyników exit poll, z ogromnym entuzjazmem pisała:

Mamy to!!!!!! Jestem szczęśliwa! Demokratyczna Polska wygrała! Ale nie dajmy sobie teraz wydrzeć tego zwycięstwa!

Gwiazdy reagują na wyniki wyborów: Kozidrak, Rusin, Kurdej-Szatan, Prokop, Deląg…

Kinga Rusin świętuje koniec rządów PiS szampanem za kilka tysięcy złotych

Teraz Kinga Rusin ma kolejne powody do świętowania – w poniedziałek Mateusz Morawiecki tak jak przewidywano nie uzyskał wotum zaufania, by stworzyć nowy rząd, co ostatecznie pogrążyło PiS i odsunęło partię całkowicie od władzy. Nowy rząd stworzy więc koalicja Platformy Obywatelskiej, Trzeciej Drogi oraz Lewicy, a na czele rządu stanie wybrany na premiera Donald Tusk. Z tej okazji Rusin opublikowała na Instagramie zdjęcie, na którym pokazała jak świętuje przegraną PiS – szampanem za kilka tysięcy złotych:

Świętujemy z Markiem w specjalny sposób. Mam w domu wspaniałego szampana. To Vintage Dom Perignon rocznik 1995. Dostałam go w prezencie po zwycięstwie w „Tańcu z Gwiazdami”. Powiedziałam sobie dawno temu, że otworzę wtedy, kiedy skończą się fatalne dla Polski rządy PiS-u. Właśnie wystrzelił w górę korek – oznajmiła.

Gwiazda podkreśliła jednak, że choć nadszedł koniec 8-letnich rządów PiS, wciąż trzeba rozliczyć polityków za bezprawie, które panowało za ich czasów:

Dziś, po 8 latach, upadnie PiS. Radość, a jednocześnie obawa o stan Polski po tym koszmarze. Jeden człowiek miał w ręku praktycznie wszystkie instytucje i był bliski podporządkowania sobie całego Państwa. Twarze były do wynajęcia, sumienia na sprzedaż, Konstytucja była świstkiem papieru, Sejm był maszynką do głosowania, Trybunał był atrapą na telefon, prokuratura była na skinienie ręki, telefony były na podsłuchu, policja była do pałowania kobiet i chronienia funkcjonariuszy partii, a nie obywateli, wojsko było do trzymania parasola nad ministrami i jako polityczna dekoracja, nowi sędziowie do wydawania wyroków zgodnych z wytycznymi, bank centralny był do drukowania pieniędzy, spółki Skarbu Państwa były do tuczenia rodzin pisowskich działaczy i rydzyków oraz do kupowania niezależnych mediów, telewizja publiczna była do hejtowania i upokarzania, funkcjonariusze mediów publicznych byli do szczucia i publikowania materiałów ze służb, niektórzy 'dziennikarze’ byli do obdzwaniania, powielania przekazów tudzież doradzania rządzącym, inni byli do symetrycznego uspokajania, że wszystko powyższe to normalność i trwa 'zwykły spór’, a prezydent był do podpisywania, tak jak teraz będzie do wetowania.

Na koniec Kinga Rusin wyraziła nadzieję, że politycy PiS zostaną pociągnięci do odpowiedzialności:

Teraz całą tę patologię trzeba będzie odkręcić i rozliczyć, wszystko naprawić i wprowadzić normalność. Oby się udało, bo może innej okazji nie będzie. Zróbmy to dla naszych dzieci. A także dla śp. Pawła Adamowicza, śp. Izabeli z Pszczyny, śp. Piotra Szczęsnego i śp. Mikołaja Filiksa. Zróbmy to też po prostu dla nas, by, po 8 latach bezprawia, żyć w końcu w normalnym kraju.

IG: kingarusin

IG: kingarusin

pasekkozak