Drugi półfinał 65. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji za nami. Na scenie pojawił się reprezentant Polski Rafał Brzozowski z piosenką „The Ride”. Niestety znalazł się poza dziesiątką zwycięzców, którzy przeszli do finału.

Rafał Brzozowski po Eurowizji

Eurowizja 2021. Wiadomo, kto w FINALE! Co z Rafałem Brzozowskim?

Wybór Rafała Brzozowskiego był od samego początku kontrowersyjny i szeroko komentowany, ponieważ nasz kraj miała reprezentować Alicja Szemplińska. Rok temu przez pandemię odwołano „Eurowizję”, a w tym roku władze TVP/Jacek Kurski zdecydował, że do Rotterdamu poleci prowadzący „Jaka to melodia„. Z komentarzy w sieci można było wywnioskować, że mało kto zgadzał się z tą decyzją.

Większość naszych reprezentantów po „Eurowizji” mogło liczyć na wsparcie ze strony internautów. Rafał musi mierzyć się z ogromnym hejtem. Pod postem na Instagramie, gdzie podziękował za możliwość występu w Rotterdamie mnóstwo komentarzy dotyczących Jacka Kurskiego:

    • Dziękujemy. Niestety zasłużone nieprzejście do następnego etapu. Tak się kończy komunistyczny wybryk. Życzę wszystkiego dobrego.
    • A mogliśmy mieć reprezentanta, który doprowadzi nas do finału… szkoda, że TVP nie wybrało Alicji
    • Proponuję, żeby jaśnie Szanowny Pan Jacek Kurski nie wybierał kandydata Polsce w przyszłym roku. Nikt go o to nie prosił. Tak to jest jak się nie słucha głosu ludu! Mam nadzieję, że to w końcu zrozumieliście. Powinni zdecydować ludzie!
    • Rafał byłeś ” Tak blisko”. Niestety łatka, pupila pani Kurskiej już się od Pana nie odczepi.
    • Jeśli chodzi o poziom to tragedia. Rafale to nie jest sylwester w Zakopanem tylko Eurowizja.

Internauci mają też zarzuty do samego występu. Uważają, że był wyjątkowo słaby:

Jestem zawiedziona występem… chyba stres wziął górę? mimo wszystko i tak było wiele gorszych innych występów

Gdyby utwór wykonywał jakiś wokalista, na przykład ten z chóru to mogłoby wcale takiego wstydu nie być. Cóż, szkoda.

Rafał bardzo dobry występ . Twój wokal mocno się poprawił od 1 próby. Naprawdę. Natomiast występ zabił chórek. Był za głośno, nieczysto… Lepiej było go nagrać

Jeden z internautów pofatygował się zostawić dość obszerny komentarz, w którym tłumaczy niesprawiedliwe odebranie szansy Alicji Szemplińskiej: 

Inne kraje wysłały osoby, które miały startować w 2020, ale nie wystartowały z powodu covid. U nas odebrano te szanse naprawdę utalentowanej, młodej wokalistce. Dziwię się, ze Pan zgodził się jechać wiedząc, ze niejako wygryzł Pan Alicję. Serio wyjątkowo nieeleganckie zagranie w stosunku koleżanki z branży 🙁 teraz należy spojrzeć prawdzie w oczy i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy faktycznie to był konkurs dla Pana? Moim OSOBISTYM zdaniem nie. Zabrakło talentu, charyzmy i dobrego hitu. Alicja miała to wszystko – niestety nie pojechała….. ale to nic. Talentu obroni się sam. Jeszcze zrobi szum na scenie muzycznej . A Pan? Pozostaje jedynie „dubadi dubadu ” i kręcenie kołem fortuny. Pozdrawiam

Rafał Brzozowski rozstał się z narzeczoną. Wydał oświadczenie

Internauci mają kolejne powody do naśmiewania się z Rafała Brzozowskiego – Jacek Kurski pogratulował mu, pisząc, że „to jeden z najlepszych występów Eurowizji 2021″.

Rafał, to był jeden z najlepszych występów Eurowizji 2021. Z serca Ci dziękuję. Dałeś sobie radę z niesprawiedliwym hejtem. Z podziwem obserwowałem, jak wspierają Cię znajomi z branży. Takiego wzajemnego wsparcia w świecie polskiego showbiznesu dawno nie było. To dobry znak – napisał Jacek Kurski na Twitterze.

Maffashion również skomentowała występ Rafała Brzozowskiego. Uważa, że powinna wczoraj na scenie wystąpić Alicja Szemplińska, ale Rafał nie powinien mierzyć się z takim hejtem.

Izabella Krzan i Rafał Brzozowski FLIRTOWALI na wizji? Była miss zabrała głos

Sonda

poll-violet

Jak podobał Ci się występ Rafała Brzozowskiego na Eurowizji?

1

Wypadł źle

2

Podobało mi się

3

Było dobrze, ale wolę Alicję Szemplińską