Telekamer 2021 za nami. W pandemicznych czasach gala wyglądała zupełnie inaczej niż w poprzednich latach – została nagrana wcześniej. Nie odbył się również słynny bankiet, podczas którego gwiazdy mogły świętować swoje sukcesy.

TVP ma żal do organizatorów Telekamer

Telekamery 2021: Małgorzata Socha pastelowym garniturze, Cleo w różowych szpilkach (WIĘCEJ ZDJĘĆ)

Statuetkę Telekamer zgarnęli m.in.: Piotr Kraśko, Maciej Stuhr, Bartek Jędrzejak, Przemek Kossakowski, Piotr Kraśko, Bartek Jędrzejak, Małgorzata Socha, serial, „BrzydUla 2”. 

Gwiazdy Telewizji Polskiej są niezadowoleni z wyników. TVP wystosowało w tym kierunku oświadczenie na stronie TVP:

W tegorocznym plebiscycie w kategorii Osobowość nominowany przez TVP Rafał Brzozowski, którego program „Jaka to melodia?” oglądało w 2020 r. średnio prawie 2 mln widzów oraz Ida Nowakowska znana z programów „The Voice kids” (3 mln), „Pytanie na śniadanie” (najpopularniejsza telewizja śniadaniowa) „Dance Dance Dance” (2,4 mln) zostali rzekomo pokonani przez p. Kossakowskiego, którego ogląda w porywach… 750 tys. widzów TVN – czytamy w komunikacie.

Podają, że w kategorii Aktor TVP nominowała Jana Wieczorkowskiego – tj. Stanisława Winnego z serialu „Stulecie Winnych”, który według MOR oglądało w 2020 r. średnio 3 mln osób, a 1 odcinek nowego sezonu już 3,5 mln.

Aktor ten stworzył rewelacyjną kreację w serialu, który osiągnął najwyższą oglądalność spośród wszystkich seriali w tej kategorii, ale Telekamera przypadła Maciejowi Stuhrowi z serialu „Szadź”, który w TVN oglądało 1,2 mln widzów. Nominowane przez TVP aktorki Weronika Humaj z serialu „Stulecie Winnych” (3 mln) oraz Anna Karczmarczyk z serialu „Ludzie i bogowie” (2,5 mln) również nie dostały Telekamery, która powędrowała do Małgorzaty Sochy z serialu „Brzydula 2” TVN z widownią, uwaga to nie żart… 534 tys. widzów – tłumaczy TVP.

Znamy ramówkę TVP Kobieta. Wygląda ciekawie?

Uważają też, że niesprawiedliwie zostały przydzielone statuetki w kategorii seriale:

W Serialach Telewizja Polska nominowała najpopularniejsze superprodukcje takie jak „Stulecie Winnych” z widownią (3 mln widzów), „Ludzie i bogowie” (2,6 mln). Przyznanie zwycięstwa w tej kategorii serialowi „BrzydUla 2” z widownią… 534 tys. widzów TVN, tj. 5-6 razy mniejszą niż seriale TVP może budzić jedynie uśmiech politowania – podkreślają.

Telewizja Polska wyraża żal, że niemieckie Wydawnictwo Bauer, organizator Telekamer 2021, zakpiło sobie z najlepszej woli i uczciwości widzów TVP. Uważają, że Telekamery przekształciło w narzędzie walki z Telewizją Polską, jaką wypowiedziały TVP już niektóre inne media działające w Polsce.

Małgorzata Socha pokazała BANKIET po Telekamerach. Jakie czasy, taka impreza…

Organizator plebiscytu „Telekamer” odpowiedział na komunikat Telewizji Polskiej. Oświadczenie przesłała redakcji „Plotka”. Czytamy, że są zdziwieni kpiną z widzów i tłumaczą, na jakiej zasadzie zostały przydzielone statuetki:

Organizator plebiscytu Telekamer Tele Tygodnia, Wydawnictwo Bauer wyraża zdziwienie z powodu zarzutów zawartych w tekście Telekamery magazynu „Tele Tydzień” kpiną z widzów i karykaturą rynku”, który ukazał się dzisiaj na stronach Centrum Informacji TVP. Wyniki Plebiscytu, zgodnie z jego regulaminem, są miernikiem popularności nominowanych produkcji czy osobowości, a nie odzwierciedleniem ich wymiernej oglądalności, poświadczonej odpowiednimi badaniami – czytamy.

Podkreślają, że głosowanie za pomocą sms-ów lub internetu odbywa się od dwóch lat i nigdy nie wzbudzało kontrowersji żadnej Stacji telewizyjnej. Tłumaczy, że tegoroczny koszt sms-s to 3,69pln, taki sam jak w ubiegłym roku i takie głosowanie jest także najczęściej stosowaną metodą w programach TVP. Odpowiada też na zarzuty w problemach z głosowaniem online:

Co do „trudności” w głosowaniu online nie otrzymaliśmy ani jednego pytania czy wątpliwości ze strony głosujących, co utwierdza nas w przekonaniu, że jasna i przejrzysta nawigacja strony bezproblemowo pozwala użytkownikom oddać głos – ocenia „Tele Tydzień”.

Dodają, że jako organizator plebiscytu Telekamery Tele Tygodnia nie mają wpływu na preferencje czytelników i widzów, mogą jedynie zaoferować im przejrzysty, dostępnych dla wszystkich niezależnie od możliwości finansowych, system głosowania, nad którego właściwym przebiegiem czuwa Deloitte, jedna z Wielkiej Czwórki międzynarodowych firm audytorskich.

scena z: Katarzyna Zielińska, Kacper Kuszewski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Małgorzata Socha, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Piotr Kraśko, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Jacek Kurski, SK:, fot. Podlewski/AKPA