Rihanna wczoraj za pomocą Instagrama wystosowała obszerne przeprosiny w stronę muzułmanów. Do incydentu doszło podczas pokazu mody artystki „Savage x Fenty”.

Rihanna Instagram

Rihanna pokazała się w BIELIŹNIE. Internauci oniemieli z zachwytu… „Co za ciało!”

Podczas jednej z części pokazu mody w piątkowy wieczór modelki ubrane w bieliznę tańczyły do ​​utworu artysty Coucou ChloeDoom” z 2017 roku, który jest remiksem piosenki hadisów – świętego tekstu w islamie, który uważany jest za zapis wypowiedzi i czyny proroka Mahometa. Ta konkretna próbka została przypisana kuwejckiemu kaznodziei Mishary bin Rashid Alafasy.

Chciałabym podziękować społeczności muzułmańskiej za zwrócenie mi uwagi na ogromną pomyłkę, której nieumyślnie dopuściliśmy się podczas naszego pokazu Savage x Fenty. Chciałabym też przede wszystkim przeprosić za ten nieuważny błąd. Rozumiemy, że skrzywdziliśmy wiele naszych muzułmańskich braci i sióstr i jest nam z tego powodu niezmiernie przykro! Nie bawi mnie okazywanie braku szacunku w stosunku do Boga, czy którejkolwiek religii, dlatego też użycie tej piosenki w naszym projekcie było skrajnie nieodpowiedzialne! Na przyszłość upewnimy się, że nic podobnego już nigdy się nie przydarzy. Dziękujemy za waszą wyrozumiałość i empatię – oświadczyła Rihanna.

Rihanna kiedyś podkreślała swoją kobiecą sylwetkę, teraz zasłania się WARSTWAMI ubrań!

Artystka Chloe również przeprosiła na Twitterze:

Chcę głęboko przeprosić za obrazę spowodowaną przeróbką w mojej piosence„ DOOM ”. Piosenka została stworzona przy użyciu sampli z utworów Baile Funk, które znalazłam online. Nie wiedziałem, że te próbki zawierają tekst z islamskiego hadisu. Biorę pełną odpowiedzialność za to, że nie zbadałam tych słów we właściwy sposób i chcę podziękować tym, którzy poświęcili mi czas na wyjaśnienie tego – napisała piosenkarka.

Rihanna z PODBITYM okiem w LA! Gwiazda miała wypadek

Mimo przeprosin wielu muzułmanów uważa, że nie była to pomyłka, a Rihanna świadomie wybrała tę piosenkę:

  • Nie mogę pozwolić Rihannie na przywłaszczenie sobie islamu
  • Jak na jej pierwszym pokazie modelki nosiły szalik na głowie i wyglądało to jak HIJAB, a na drugim występie użyła utworu, który zremiksował HADITH
  • Jako muzułmanka, żadne słowa nie mogą opisać tego, jak bardzo jestem rozczarowana Rihanną za to, że pozwalała modelkom tańczyć do hadisów. Hadisy to święte słowa naszego proroka, nie możesz ich po prostu użyć do pokazu bielizny. Obrzydliwe i skrajnie lekceważące