Robert Pattinson (35 l.) przyznał, że czuł się „bardzo samotny” podczas kręcenia najnowszego „Batmana”, ponieważ zmagał się z największą traumą w karierze. Aktor w nowym brytyjskim GQ, ujawnił, że „ledwo zdawał sobie sprawę z tego, co się dzieje na świecie”. Plan nowego filmu o superbohaterze utrzymywany był w ogromnej tajemnicy, a większość produkcji trwała nocą.

Robert Pattinson oskarżony o promowanie przemocy! „Wygląda jak seryjny zabójca”

Robert Pattinson o nowym filmie „Batman”

Robert Pattinson w wywiadzie szczegółowo pisał swoją rolę w filmie, mówiąc m.in., że reżyser Matt Reeves starał się zmienić bohatera komiksu w kryminał w stylu noir z lat 70., ujawniając, że praca nad „Batmanem” w końcu zainspirowała go do wyjścia ze strefy komfortu i pracy jako producenta.

Podczas gdy byłem tak niesamowicie zajęty przez cały czas, robiąc coś, co było bardzo stresujące. To była zdecydowanie najtrudniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłem zawodowo – wyznał.

Zawodowa trauma

Robert Pattinson wyznał, że rola „Bartmana” odcisnęła swoje piętno na jego zdrowiu psychicznym i fizycznym. Przez miesiące był niemal zamknięty w pewnego rodzaju „bańce”, tygodniami nie wiedział, co się dzieje w prawdziwym świecie. W końcu produkcja filmu brała miejsce w czasie pandemii:

Nawet po prostu będąc w stroju Batmana przez cały czas. Tak naprawdę nie wolno ci wychodzić ze studia w tym stroju, więc ledwo wiedziałem, co się dzieje na zewnątrz. Wspominając swoje samotne godziny spędzone w ciemności – dodał śmiejąc się. To znaczy, byłem potem naprawdę, naprawdę, naprawdę martwy. Właśnie spojrzałem na swoje zdjęcie z tamtego czasu, byłem wtedy zielony.

Szczęśliwy Robert Pattinson na randce z eks Bradley’a Coopera

Co Robert Pattinson myśli o powrocie na plan „Zmierzchu”, po tym gdy Stephenie Meyer ujawniła publikację nowej książki?

Fot. Forum

Fot. Forum

Fot. Forum

Robert Pattinson Fot. Ulices Ramales / BACKGRID / Backgrid USA / Forum