Anja Rubik od lat udziela się społecznie i wypowiada się na ważne kwestie w kraju. Ostatnio skupiła się na problemie edukacji seksualnej – zorganizowała akcje SexED.pl oraz wydała podręcznik „Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie”.

Anja Rubik o Andrzeju Dudzie

Anja Rubik skomentowała zdjęcie Agaty Dudy. Nie przebiera w słowach

Chyba wszyscy mogą zauważyć, że Anji Rubik nie po drodze z obecnym rządem. Często wyraża swoją opinię na temat obecnej pary prezydenckiej. Dzisiaj odpowiedziała na słowa Andrzeja Dudy, który stwierdził, że LGBT to ideologia i porównał ją do bolszewizmu.

Przez cały okres komunizmu w szkołach dzieciom wciskano komunistyczną ideologię. To był bolszewizm. Dzisiaj też próbuje nam się i naszym dzieciom wciskać ideologię, tylko inną, zupełnie nową. To jest taki neobolszewizm. Jeżeli w szkole przemyca się ideologię, żeby zmienić punkt widzenia dzieci i ustawić ich patrzenie na świat, choćby poprzez ich seksualizację w dziecięcym wieku, to jest sprzeczne z najgłębszą logiką dojrzewania człowieka w sposób spokojny, zrównoważony – powiedział Prezydent Polski.

Magda Femme KRYTYKUJE Anję Rubik: „Trochę idiotycznie to brzmi z ust osoby…”

Modelka stwierdziła, że rasizm, homofobia, uprzedzenie pochodzą tylko ze strachu, a „czego boi się Andrzej Duda„?

W imieniu odważnych, w imieniu uprzejmych, w imieniu ludzi z sercem i w imieniu każdej mniejszości społecznej przesyłam miłość i otuchę. Możemy Prezydentowi pomóc i wytłumaczyć jak żyć bez strachu i bez tej nienawiści dla innych Polaków. Pozdrowienia ode mnie i społeczności LGBT+ – napisała Rubik.

View this post on Instagram

Czego się tak boisz Prezydencie Duda ( @andrzej.duda ) ? Nie martw się ,wszyscy się czasami boimy, z różnych powodów. Rasizm, homofobia, uprzedzenie pochodzą tylko ze strachu. W imieniu odważnych, w imieniu uprzejmych, w imieniu ludzi z sercem i w imieniu każdej mniejszości społecznej przesyłam miłość i otuchę. Możemy Prezydentowi pomóc i wytłumaczyć jak żyć bez strachu i bez tej nienawiści dla innych Polaków. Pozdrowienia ode mnie i społeczności LGBT+ (ENG 👇) Are you scared President Duda? That’s ok everyone gets scared sometimes for different reasons. Racism, homophobia, predudice all come from fear. On behalf of the courageous , on behalf of the kind and on behalf of all the minorities I am sending you love and support. We can help you President and explain how to live without fear and hate for other Poles. Sending you all the best, Anja and the LGBT+ community

A post shared by Anja Rubik (@anja_rubik) on

Ta aktorka chciała być jak Anja Rubik. Udało się?

Pod zdjęciem pojawiła się ostra dyskusja. Jedna z internautek napisała: „I po co ta krytyka zachowajcie swoje zdanie dla siebie a pani Rubik jest w USA to niech tam zostanie i nie przejmuje się sprawami które jej nie dotyczą„.

Sara Boruc stanęła w obronie Anji Rubik. Odpisała na powyższy komentarz:

Dziecko po co zabierasz głos w sprawach o których nie masz pojęcia? Pytasz po co krytyka, każesz zachować @anja_rubik zdanie dla siebie a sama decydujesz gdzie ma mieszkać i o czym mówić..? To jest właśnie problem tego narodu , wąskie horyzonty,strach przed nowym i innym, wieczne wspominanie żalów i krzywd z przeszłości. Widać, że z pokolenia na pokolenie udaje się to przekazywać , bo jesteś zaledwie dzieckiem a już masz w sobie te cechy – napisała Boruc.

View this post on Instagram

15 i 16 kwietnia Sejm zajmie się czytaniem propozycji zmian w projekcie ustawy, która min wprowadzi zakaz edukowania młodzieży do 18 roku życia w temacie wychowania seksualnego!! Autorzy projektu deklarują, że chodzi w nim o „ochronę dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją” Deprawacją jest pozbawienie młodych ludzi wiedzy o ich ciele, o ich emocjach, o miłości. Seks jest częścią naszego codziennego życia, logicznie, edukacja seksualna, również powinna nią być. Kluczem do zdrowego, bezpiecznego, tolerancyjnego i równego społeczeństwa, jest edukacja seksualna. Bez edukacji seksualnej młodzi ludzie stają się bezbronni wobec przemocy seksualnej i bezradni wobec propagandy, która próbuje wpędzić ich w poczucie winy za to, kim są, co czują i kogo kochają. Edukacja seksualna daje młodym ludziom wiedzę, odpowiada na tysiące pytań. Wprowadzając zakaz edukacji seksualnej skazujemy całe pokolenia naszych dzieci na życie w nieświadomości i zwiększonym ryzyku. 🇺🇸 On April 15 and 16, the lower house of the Polish parliament will read proposed changes to a bill, the changes will introduce a ban on educating young people under the age of 18 on sex education !! The authors of the project declare that it is about "protecting children and young people against sexual depravation and demoralization" Depravation is to deprive young people of knowledge about their body, their emotions, and love! Sex is part of our every day life, logically, sex education needs to be as well. The key to building a healthy, safe, tolerant and equal society that can drive further positive change is SEX EDUCATION. Without sex education we are defenseless to the propaganda that is trying to force us into feeling shame and guilt for who we are, what we feel and who we love. Without sex education there is no equality, there’s no tolerance, no understanding of one self and others. #sexedpl #edukacjaseksualna #sexeducation #education

A post shared by Anja Rubik (@anja_rubik) on