Joanna Opozda w 2022 roku urodziła synka Vincenta i rozstała się z Antkiem Królikowskim, gdy na jaw zaczęły wychodzić zdrady, których aktor miał się dopuścić za plecami żony. Choć przez cały ten czas Joanna Opozda nie chciała komentować statusu swojego związku, wkrótce pojawiły się nieoficjalne informacje, że para szykuje się do rozwodu.

Antoni Królikowski stanie przed sądem za niepłacenie alimentów!

Trwa wojna o alimenty między Joanną Opozdą i Antkiem Królikowskim

Jakiś czas później Opozda zaczęła coraz bardziej otwierać się w temacie Królikowskiego i pożaliła, że ten nie spełnia swoich ojcowskich obowiązków względem Vincenta – aktorka nie mogła liczyć ani na jego pomoc ani na wsparcie finansowe, dlatego zaczęła walkę o alimenty. Jednocześnie Antek Królikowski żalił się, że komornik zajął jego konta, zabezpieczając „pięciocyfrową kwotę” i zapewniał, że od początku robił przelewy dla żony na utrzymanie Vincenta. Opozda miała jednak inne zdanie w temacie:

Alimenty zarządził sąd, nie ja. Przyjrzał się Twoim zarobkom i ustalił odpowiednią kwotę. Gdybyś był przyzwoitym człowiekiem i płacił alimenty na czas, komornik nie zająłby Twojego konta.

W lipcu 2023 roku media obiegła informacja, że Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola wniosła akt oskarżenia przeciwko Antkowi, który wciąż uchyla się od płacenia alimentów:

Antoni K. został oskarżony o uchylanie się w okresie od czerwca 2022 do stycznia 2023 r. od wykonania obowiązku alimentacyjnego na rzecz małoletniego syna oraz żony (są w trakcie rozwodu – przyp. red.), określonego co do wysokości orzeczeniem Sądu Okręgowego w Warszawie, gdzie łączna zaległość stanowiła równowartość co najmniej trzech świadczeń miesięcznych.

„Porady na zdrady 2”: Maja Staśko uderza w Królikowskiego, błyszcząca Kurdej-Szatan, Caroline Derpieński

Maja Staśko uderza w Antka Królikowskiego i alimenciarzy. Joanna Opozda reaguje

Teraz Antek Królikowski pojawił się na premierze filmu „Porady na zdrady 2” ze swoją nową dziewczyną, prawniczką Izabelą. Pojawiła się tam również… Maja Staśko, z wiadomością skierowaną do Królikowskiego i innych alimenciarzy – aktywistka zapozowała z transparentem „Alimenty to nie prezenty”, a na swoim Instagramie rozwinęła myśl, pisząc:

Niealimentacja to olbrzymi problem społeczny, który codziennie skazuje dzieci na gorszy byt. Ta karteczka niestety jest zawsze aktualna i przy niemal każdej okazji miałaby rację bytu – a przy tym filmie o rodzinie i zdradach tym bardziej. Alimenty to nie prezenty. Alimenty to nie przekręty. Powinny być ściągane jak podatki i traktowane z urzędu jako zaległości podatkowe. A alimentary i alimenciarze – także ci popularni – potępiani za brak wsparcia wobec dzieci. Każde dziecko zasługuje na wszystko, co najlepsze.

Okazuje się, że jej post doczekał się pozytywnej reakcji Joanny Opozdy, która skomentowała go wklejając do komentarza emotikonki dłoni bijących brawo.

IG: majakstasko

scena z: Maja Staśko, fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Maja Staśko, fot. Piętka Mieszko/AKPA

pasekkozak