Kilka tygodni temu EMPIK ruszył z kampanią reklamową z Marią Czubaszek i Adamem Darskim w głównych rolach. Kampania przebiegała pod hasłem Empik każdego inspiruje inaczej.

Ten krok marketingowy ściągnął na sieć lawinę krytyki. Na Facebooku pojawiły się grupy zrzeszające osoby, które deklarowały, że nie będą robić zakupów w sieci posługującej się wizerunkiem kobiety otwarcie chwalącej się aborcjami i wokalisty zespołu Behemoth.

Przed salonami sieci organizowano pikiety, zdarzało się też, że klienci celowo rozpoczynali zakupy, by w ostatniej chwili, tuż przed zapłaceniem za nie, rezygnować.

Kiedy reklamy z Nergalem i Czubaszek zniknęły ze sklepów, pion marketingu stwierdził, że nie jest to wynik nacisków, ale zamierzony krok.

Czytaj też: Cejrowski: Nie kupujcie moich książek w EMPIKu!

W przeddzień Wigilii na FB EMIPKu pojawiły się życzenia. Ich nadawcą był szef sieci, Olaf Szymanowski.

Życzę wszystkim Zdrowych, Spokojnych, Radosnych Świąt – niech to będzie dla Was wyjątkowy i magiczny czas! Jednocześnie dziękuję za zakupy prezentów w naszych salonach a osoby, które poczuły się urażone doborem bohaterów ostatniej kampanii reklamowej Empiku, przepraszam, zapewniając, że nie było to celowe działanie czy też prowokacja. Jeszcze raz: Wszystkiego Dobrego na te Święta
Prezes Empiku, Olaf Szymanowski
– czytamy na fanpage’u EMPIKu.

Szef EMPIKu przeprosił za Nergala i Czubaszek

Szef EMPIKu przeprosił za Nergala i Czubaszek