Za nami drugi odcinek ostatniej edycji Tańca z Gwiazdami – popisy pań, które, trzeba przyznać, oglądało się przyjemniej niż zmagania panów. W tym odcinku mogliśmy oglądać pary tańczące rumbę i quickstepa.

Na pierwszy ogień poszła para Daria Widawska i Robert Kochanek, która zaprezentowała się w niezwykle przyjemnej rumbie. Aktorka wyznała, że poprzez taniec zaakceptowała swoją fizyczność i dało się to zauważyć. Nie ominęli tego również jurorzy – Piotr Galiński zwrócił uwagę na „przepiękny wyraz artystyczny i uczucia”. Para zebrała 31 punktów, w tym po 7 od Iwony Pavlovic i Piotra Galińskiego.

Potem quickstepa zatańczyli Halinka Młynkowa i Robert Rowiński. Był to jeden z najlepiej ocenionych występów tego odcinka, w tańcu Młynkowej dało się wyczuć „wdzięk i czar”, o którym wspominała Beata Tyszkiewicz, porównując wokalistkę do Audrey Hepburn. Czarna Mamba była pod wrażeniem „płynności i lekkości ruchu”, za co przyznała parze 8 punktów. Zbigniew Wodecki i Beata Tyszkiewicz wystawili pierwsze w tym odcinku dziesiątki. Łącznie – 35 punktów.

Największa tajemnica tej edycji, Isis Gee, zatańczyła z Żorą rumbę. Dało się wyczuć niepewność ruchów. Według Piotra Galińskiego wszystko rekompensował uśmiech, za który przyznałby 10 punktów. Przyznał, że gorzej było z równowagą. Stąd też para otrzymała najgorsze noty, w tym 4 punkty od Iwony Pavlovic. Zebrali jedynie 25 punktów.

Jako czwarta zaprezentowała się para Helena Vondrackova i Milan Plačko. Za żywiołowy quickstep Beata Tyszkiewicz i Zbigniew Wodecki przyznali po 10 punktów, Czarna Mamba 5. W ten sposób para zebrała 33 punkty.

Posłanka Sandra Lewandowska zatańczyła rumbę z gracją i uśmiechem. Wodeckiemu „odnowiła energię”, a Iwonie Pavlovic zaimponowała „konkretnymi ruchami bioder. „Przewodniczący może być z ciebie dumny” – zakończył Wodecki. Oceny nie były już tak entuzjastyczne, para zebrała 28 punktów.

Następnie radośnie na scenę wkroczyła Anna Guzik ze swoim partnerem Łukaszem Czarneckim. Ich quickstep wyglądał imponująco, co docenił Piotr Galiński, nazywając aktorkę „dynamitem”, której występ był „świetną zabawą”. Wynik – 33 punkty, w tym po 7 od Czarnej Mamby i Piotra Galińskiego.

Ostatnia para na parkiecie to Justyna Steczkowska i Stefano Terrazzino. Ich rumbę jurorzy ocenili najwyżej, choć Czarna Mamba czuła „niedosyt z biodrami”, choć nie zaprzeczyła, że taniec był niezwykle zmysłowy. Piotr Galiński, Beata Tyszkiewicz i Zbigniew Wodecki przyznali maksymalną ilość punktów, Iwona Pavlovic 7, łącznie 37 punktów.

Po tym, jak panowie zatańczyli swinga, przyszedł czas ogłoszenia wyników. Wyglądało na to, że program opuści Isis, jednak widzowie zdecydowali, że nie zatańczy już Sandra Lewandowska. Oto jak prezentował się ranking par po głosach telewidzów:

1.Justyna Steczkowska i Stefano Terrazzino.
2.Anna Guzik i Łukasz Czarnecki
3.Halinka Młynkowa i Robert Rowiński
4.Daria Widawska i Robert Kochanek
5.Helena Vondrackova i Milan Plačko
6.Isis Gee i Żora Korolyov
7.Sandra Lewandowska i Michał Skawiński