Podczas wtorkowego podcastu Joe Rogana „The Joe Rogan Experience”, nagrodzony Oscarem scenarzysta i reżyser Quentin Tarantino powiedział, że zachowanie Weinsteina wobec kobiet było doskonale „znane wszystkim”. 58-letni Tarantino nazwał Weinsteina „jeb**** tatuśkiem”.

„Szkoda, że ​​nie zrobiłem z tym czegoś więcej. Żałuję, że nie porozmawiałem z tym facetem. Szkoda, że ​​nie usadziłem go przed sobą i nie przeprowadziłem niewygodnej rozmowy. Nie wiedziałem nic o żadnych gwałtach ani o niczym w tym rodzaju, ale wiedziałem, że był taki, no wiesz >>producent<<. Żałuję, że z nim nie porozmawiałem. Szkoda, że ​​nie powiedziałem mu >>Harvey, nie możesz tego zrobić, wszystko spieprzysz”, dodał Tarantino. „Nie sądzę, żeby ktokolwiek z nim o tym rozmawiał. I chodzi o to, że wszyscy, którzy byli w jego >>orbicie<<, wiedzieli o tym. Prawdopodobnie nic nie wiedzieli o gwałtach, ale słyszeli różne rzeczy”, dodał.

Harvey Weinstein w bardzo złym stanie. Leży na oddziale medycznym

Niestety Quentin Tarantino, którego filmy produkował Weinstein wiedział o jego karygodnym zachowaniu z pierwszej ręki. Jedną z oskarżycielek Weinsteina była Mira Sorvino, ówczesna dziewczyna Tarantino, która powiedziała mu o zachowaniu producenta. Według nas… normalny facet zwyczajnie, po ludzku, dałby mu w ry* za takie zachowanie w stosunku do swojej ukochanej. Niestety Tarantino zlekceważył te oskarżenia, w końcu kto dałby mu kasę na kolejny film?!

„Wziąłem to na karb obrazka z lat 50. i 60. przedstawiającego szefa goniącego sekretarkę po biurku. Wiesz… Jakby to było nic nieodpowiedniego. Mam ogromnego moralniaka z tego powodu. Wiedziałem wystarczająco dużo, by zrobić więcej niż zrobiłem. Było w tym coś więcej niż zwykłe plotki, bo nie były z drugiej ręki. Wiedziałem, że zrobił kilka takich rzeczy. A ja nie zrobiłem z tym nic”.

Brad Pitt chyba za MOCNO zażartował z Quentina Tarantino. Jego wypowiedź wywołała poruszenie

W lutym 2020 roku były producent i hollywoodzki mogul Harvey Weinstein został skazany za gwałt trzeciego stopnia, oraz za przestępstwa na tle seksualnym pierwszego stopnia. Dostał 23 lata odsiadki. Ponadto zaplanowano jego ekstradycję do Kalifornii z Nowego Jorku, gdzie aktualnie odbywa karę w więzieniu stanowym. A wszystko po to, by odpowiedział za kolejne zarzuty dotyczące gwałtu i napaści na tle seksualnym. Według prawa amerykańskiego Weinstein musi być sądzony za swoje czyny przed sądem, gdzie zostały one dokonane.

Harvey Weinstein/fot. Reuters/Forum

Quentin Tarantino fot. Forum/Mega