Kathleen Dugan Avanzino Richards Catain Fenton to babcia Paris Hilton i mama Kathy Hilton, a także Kyle Richards i Kim Richards. Wielokrotnie zamężna, silna i idąca do celu po trupach kobieta ukształtowała nie tylko swoje córki, ale także i słynną… wnuczkę. Tak przynajmniej przedstawia ją Paris Hilton w swoim pamiętniku.

Kathleen, która porzuciła szkołę średnią w wieku 16 lat, dorastała w hałaśliwej, dobrze sytuowanej rodzinie irlandzko-katolickiej w ekskluzywnym Manhasset na Long Island, a później zyskała reputację łowcy mężczyzn i żony z piekła rodem.

Paris Hilton mówi, że były chłopak zmusił ją do nagrania seks-taśmy

Jednym z mężczyzn Kathy był gangster ścigany przez amerykańską policję federalną – przystojny alkoholik, który zapłodnił ówcześnie 20-latkę na tylnym siedzeniu Chevroleta. Tak właśnie „powstała” Kathy Hilton — matka Paris. W rodzinie była znana jako „Mała Kathy”, podczas gdy jej matka była nazywana „Duża Kathy”.

Paris Hilton pisze o swojej nietuzinkowej babci

Następnie babcia Paris Hilton miała 2 córki, aktorki Kyle i Kim Richards, ze swoim drugim mężem. Kathleen miała obsesję sukcesu i szybko pchała swoje córki w stronę show biznesu. W przypadku matki Paris Hilton, gdy miała zaledwie 2 lata (!)

Paris Hilton została zgwałcona i dokonała aborcji

Moje córki wyszły za mąż za mężczyzn, których łączna wartość netto wynosi 13 miliardów dolarów, miała chwalić się na salonach Kathleen.

Paris w swojej książce wspomina również, że gdy miała 14 lat rodzice wysłali ją do Palm Springs, aby zamieszkała z babcią, która miała „zmusić dzikie dziecko” do odpowiedniego zachowania. Babcia nauczyła ją mody, stylu i, co ważniejsze, jak sobie radzić z mężczyznami.

W 2002 roku, chwilę po swoich 64. urodzinach, Kathleen Dugan Avanzino Richards Catain Fenton zmarła po na raka piersi.