Tomasz Komenda po 18 latach życia za kratami wyszedł na wolność. Dlatego ostatnie doniesienia o życiu mężczyzny zszokowały całą Polską. Anna Walter, z którą związał się Komenda po wyjściu z więzienia i z którą doczekał się syna w rozmowie z „Super Expressem” wyznała, że nie płaci na dziecko alimentów, był dla niej agresywny, groził uprowadzeniem dziecka i zerwał kontakt z mamą. 

 Tomek w ogóle się już do nas nie odzywa. Udaje, że nas nie zna. Nie chce mieć z nami nic wspólnego. Z całą rodziną Klemańskich – wyznała mama Tomasza Komendy.

Rodzina Tomasza Komendy przerywa milczenie! „On mnie pochował żywcem”

Tomasz Komenda odwrócił się od rodziny

Sytuację rodzinną skomentował także jego młodszy brat. Przyznał, że przykro się patrzy na upadek człowieka, o którego walczyli, dla którego poświęcili połowę swojego życia.

On w parę miesięcy po wyjściu z więzienia zapomniał, kto przy nim był. Odwrócił się od nas bez mrugnięcia okiem. Zostawił nas jak śmieci. Bez słowa. Rozumiem, czemu nic nie powiedział, bo nie miał argumentów – ocenił Krzysztof Klemański.

Tomasz Komenda komentuje doniesienia rodziny

Wirtualna Polska skontaktowała się z Tomaszem Komendą. Mężczyzna jednak nie chce komentować sprawy publicznie:

Przepraszam, ale ja już nie udzielam wypowiedzi.

Tomasz Komenda znów będzie walczył w sądzie! Matka jego dziecka go pozwała

Dziennikarze WP skontaktowali się także z osobami z bliskiego otoczenia Komendy. Tłumaczą, że mężczyzna jest bardzo skrzywdzony, więc jego zachowanie jest zrozumiałe:

Nie ma się co dziwić. To człowiek głęboko skrzywdzony. Trzeba przecież pamiętać, że siedział przez 18 lat w więzieniu, gdzie, nie ma co się bać takich słów, był systematycznie gnębiony, czy wręcz gnojony, zarówno przez współwięźniów, jak i przez klawiszy – mówi anonimowy informator.

Tomasz Komenda nie ma kontaktu z mamą?!

Zauważają, że Tomasz był zawsze niestabilny emocjonalnie i psychologicznie: „Nasza relacja od samego początku oscylowała między wielką bliskością a totalnym odrzuceniem. On już tak ma, nie ma w tym nic dziwnego. Teraz jest faza odrzucenia, totalnie to rozumiem”. 

Krzysztof Kaniewski / Zuma Press / Forum

Tomasz Komenda wychodzi ze studia DDTVN

Tomasz Komenda wychodzi ze studia DDTVN fot. AKPA/AKPA

Tomasz Komenda spotyka papieża, fot. Vatican Media / Reuters / Forum

Teresa Klemańska, Tomasz Komenda

Fot. Michal Dyjuk / Forum