Gdy zmieniła się władza w Polsce, wiele państwowych firm zaczęło przechodzić kontrole. Nie inaczej jest oczywiście w przypadku Telewizji Polskiej. I choć nie jest żadną tajemnicą, że TVP była upolityczniona, a niektórzy jej pracownicy otrzymywali astronomicznie wysokie wynagrodzenia, teraz wychodzi na jaw, że w spółce były i… fikcyjne etaty. A jedno z takich stanowisk piastowała… Beata Fido. Aktorka, którą możecie kojarzyć z takich produkcji jak: „Smoleńsk”, „Komisarz Alex” czy „Blondynka”.

Friz ujawnił zarobki swoich podopiecznych! „To są takie kwoty, że mogą je ROZWALAĆ NA GŁUPOTY”

TVP chce od Beaty Fido zwrotu ćwierć miliona złotych. W tle fikcyjny etat aktorki

Beata Fido nie jest zbyt rozpoznawalną gwiazdą. I choć zagrała w kilku bardziej popularnych produkcjach, część widzów prędzej skojarzy jej twarz, aniżeli nazwisko. Teraz jednak o aktorce zrobiło się naprawdę głośno. I to niestety nie za sprawą brawurowo odegranej roli. Dlaczego więc 56-latka jest dziś na językach plotkarskich serwisów? Chodzi o fikcyjny etat w TVP. Ale od początku.

Kocha przepych i bogactwo! Tak mieszka Dagmara Kaźmierska (FOTO)

Beata Fido jest w związku z Janem Tomaszewskim, czyli kuzynem Jarosława Kaczyńskiego. Aktorka w pewnym czasie związała się także z Telewizją Polską i nie mamy tutaj na myśli wyłącznie grania w produkcjach stacji. A zatem? 56-latka otrzymała cały etat w redakcji TVP World. Mowa o programie informacyjnym, nadawanym po angielsku. Jaką rolę tam pełniła? Starszej redaktorki prowadzącej. Niemniej, jak się dziś okazuje, w rzeczywistości niewiele miała z tym formatem wspólnego. Do 30 listopada 2023, czyli dnia w którym rozwiązała umowę, pojawiła się w pracy zaledwie 20 razy i przepracowała… 32 godziny. Według ustaleń Najwyższej Izby Kontroli dzięki tej „pracy” zarobiła 332 tysiące złotych.

Co na to nowe władze TVP? Chcą w ciągu tygodnia otrzymać od aktorki zwrot na ponad 241 tysięcy złotych. W przeciwnym razie zostaną podjęte kroki prawne. Co na to sama Beata? Na ten moment nie ma żadnego komentarza w tym temacie.

Szokuje was to jeszcze?

Sylwia Peretti wyprowadzi się z Polski po śmierci syna? Sprzedaje 500-metrową willę! (ZDJĘCIA)

Beata Fido, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Beata Fido, fot. Podlewski/AKPA