Pandemia koronawirusa pozamykała większość z nas w domach. Niektórzy postanowili wyjść z inicjatywą i wpadli na pomysł zorganizowania mini koncertów, które miały odbywać się pomiędzy blokami, w miejscowości Ciechanów. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ciechanowie szybko zareagowała na te doniesienia i nałożyła na Urząd Miasta karę finansową.

Robert Lewandowski poniesie ogromne straty przez epidemię koronawirusa. Podano KOSMICZNE kwoty

Urząd Miasta Ciechanów musi zapłacić karę 30 tys. złotych

Jak podał do informacji ciechanowski sanepid, w ramach postępowania administracyjnego w sprawie organizacji cyklu wydarzeń muzycznych „Koncertowanie pod blokami” nałożył on na Urząd Miasta karę 30 tys. zł. Wszystko przez niedostosowanie się do zakazu zgromadzeń, który został ustanowiony na początku pandemii, by zminimalizować ryzyko zakażenia się.

Komentarza postanowiła udzielić dyrektor ciechanowskiego sanepidu – Wiesława Krawczyk:

Dziś wymierzyłam karę w wysokości 30 tys. zł na gminę miejską Ciechanów. Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu z dniem doręczenia. Dzisiaj decyzja została doręczona. Kara została nałożona za nieprzestrzeganie w dniu 2 maja zakazu organizowania zgromadzeń ludności – poinformowała szefowa ciechanowskiego sanepidu.

Koncert w Ciechanowie, Urząd Miasta już otrzymał wezwanie do zapłaty grzywny.

Kasia Kowalska,fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Jak wynika z informacji znalezionych w Sieci, organizatorem odbywających się w Ciechanowie od 27 kwietnia wydarzeń w ramach cyklu „Koncertowanie pod blokami” był wraz z Urzędem Miasta, Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej (COEK) STUDIO.  Urząd Miasta apelował do mieszkańców, aby „wysłuchać koncert z okien lub balkonów mieszkań”. Mieszkańcy jednak nie dostosowali się do zaleceń.

W niedzielę ośrodek odwołał resztę wcześniej zaplanowanych koncertów, które miały odbywać się do 6 maja. Powodem było nieprzestrzeganie bezpiecznej odległości wśród uczestników, w trakcie ostatniej edycji wydarzenia, która odbyła się 2 maja. Ostatnim koncertem, zorganizowanym przez Urząd Miasta był ten, na którym wystąpiła Kasia Kowalska. Nikt nie spodziewał się tak drogiego finału.

Kasia Kowalska POTĘPIONA za koncertowanie: „HIPOKRYTKA”

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ciechanowie wszczęła w poniedziałek postępowanie administracyjne w sprawie organizacji cyklu wydarzeń muzycznych. Uznano, że organizatorem – czyli również „osobą” prawną jest w tym przypadku gmina miejska Ciechanów. Mówi się, że sanepid jeszcze przed rozpoczęciem cyklu koncertów wydał negatywną rekomendację dla tych wydarzeń, argumentując swoje stanowisko zagrożeniami zdrowotnymi.

Co myślicie o tej sprawie?

Słusznie ukarano Urząd Miasta w Ciechanowie?

ZOBACZ WIĘCEJ:

100-latek pokonał koronawirusa. Już wyszedł ze szpitala w Warszawie

Doda odwiedziła przedszkole w Ciechanowie (FOTO)

Czy w Ciechanowie będzie ulica Dody?

Kasia Kowalska dała koncert w Ciechanowie, w czasie pandemii koronawirusa.

Kasia Kowalska,fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Koncertowanie w Ciechanowie w czasach pandemii koronawirusa, na scenie zagrała Kasia Kowalska.

Kasia Kowalska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA