Dziś padł kolejny rekord zakażeń koronawirusem w Polsce – 6526 osób miało pozytywny wynik testu. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zapowiedział, że planowane jest ogłoszenie strefy czerwonej w ponad 100 powiatach. W tym ma się znaleźć Warszawa. Łukasz Gawryś, radny Ochoty, wypowiedział się w mocnych słowach na temat zachowania mieszkańców.

Łukasz Szumowski leży w szpitalu POD TLENEM z powodu koronawirusa

Radny Ochoty o zachowaniu warszawiaków w dobie pandemii

Codziennie jest coraz więcej zakażeń w Polsce i na świecie. Rządzący nie zamierzają wprowadzać kolejnego lockdown’u. Nałożone restrykcje mogą jednak nie wystarczyć, aby powstrzymać rozwój epidemii. W czerwonej strefie mają znaleźć się duże miasta, bo to one w dużej mierze przyczyniają się do szybszej transmisji wirusa.

Radny Ochoty, Łukasz Gawryś, zwraca uwagę na nieodpowiedzialne zachowanie mieszkańców stolicy. Na jednej z grup napisał:

Umierają nawet 30 i 40-latkowie, codziennie jest kilka tysięcy nowych wykrytych zakażeń. Karetki potrafią stać ponad godzinę przed wjazdem do szpitala z umierającym pacjentem. A tymczasem na zieleniaku pełny luz, jakby nic się nie działo. Dziś rano poszedłem po pieczywo i na hali mija mnie starszy Pan bez maseczki. Za nim idzie kolejna Pani (o ile dobrze kojarzę sprzedawczyni) także bez maseczki). Jak będziemy mieć w Warszawie drugie Bergamo to naprawdę na własne życzenie. Możecie ryzykować własnym życiem, ale noście maseczki/przyłbice bo bez nich ryzykujecie życiem innych.

Cristiano Ronaldo zarażony koronawirusem!

Rządzący wciąż nawołują do zachowywania dystansu, dbania o dezynfekcję i przede wszystkim zasłanianie nosa i ust. Czy to wystarczy?

Panorama Warszawy

Warszawa 28.09.2020. Panorama Warszawy z Mostu Poniatowskiego,fot.: Maciej Luczniewski / Forum

Kolejka karetek pogotowia

Kolejka karetek pogotowia fot. ArtService / Forum