Zanim rozpoczęła się z wielką pompą doroczna gala MET, jej organizatorka, Anna Wintour (65 l.) poprosiła gości, by w czasie imprezy wstrzymali się z robieniem selfies. Jednym słowem szefowa Vogue’a zabroniła używania telefonów do robienia zdjęć. Jako uzasadnienie podano między innymi względy bezpieczeństwa.

Galę obsługiwała masa fotoreporterów, jednak jej uczestnicy nie mogli się powstrzymać i wiele osób robiło sobie sweet focie – głównie w toalecie.

Wśród tych, którzy złamali zakaz byli Kim Kardashian, Kanye West, Madonna, Katy Perry, Cara Delevingne, a także Beyonce, Lady Gaga i Justin Bieber.

Informator Vogue mówi, że Wintour nie zdecydowała jeszcze ostatecznie, co zrobić z nieposłusznymi gośćmi. Rozważała ponoć postawienie warunku – albo zdjęcia z gali zostaną usunięte z kont, albo organizatorka imprezy wpisze ich bohaterów na czarną listę osób, które nie pojawią się na gali w przyszłym roku.

Jakkolwiek twarda i bezwzględna jest szefowa biblii mody, trudno nam jakoś uwierzyć, że zrezygnowałaby z takiej liczby gości przez – bądź co bądź – fanaberię.

Z drugiej strony – kto wie, do czego zdolna jest Anna Wintour, „szefowa wszystkich szefów”?

Met @diplo x Kanye x @Madonna

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kim Kardashian West (@kimkardashian)

bathroom selfie?

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kendall Jenner (@kendalljenner)

#MetBall 👅

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Cara Delevingne (@caradelevingne)

🔥 dropping our single tomorrow 🔥 #stolethispicfromM #MONSTERCATREBELHEARTS 💅🏻

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika KATY PERRY (@katyperry)

Wintour nie zaprosi na przyszłoroczną galę MET Kim i Westa?