Rusza kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej ”Policzmy się”. W dniach 9-16 maja 2014 wystarczy wejść na stronę kampanii i symbolicznie policzyć się z rakiem. W zeszłym roku ten gest wykonało ponad 176.000 osób!

Kampania ma na celu promowanie wiedzy na temat chorób nowotworowych i pozytywnego przesłania, że rak to nie wyrok! Poprzez przykład osób, które wygrały z chorobą, organizatorzy namawiają wszystkich Polaków do profilaktyki, a chorych- do aktywnej walki o zdrowie.

Akcji towarzyszy kampania promocyjna w mediach lokalnych i ogólnopolskich. W spocie radiowym i telewizyjnym zgodzili się wystąpić znani aktorzy, sportowcy, dziennikarze i piosenkarze: Jerzy Stuhr, Maryla Rodowicz, Wiktor Zborowski, Mariusz Czerkawski, Tatiana Okupnik, Przemysław Saleta, Weronika Książkiewicz, Patricia Kazadi, Maria Niklińska, Monika Pyrek, Magda Gessler, Agnieszka Szulim i Maciej Musiał.

Dzięki współpracy z Ekstraklasa S.A., akcja ”Policzmy się” zawita kolejny raz także na polskie stadiony. Dla kibiców przygotowano 50 tysięcy samochodowych zawieszek zapachowych, które zachęcają do rzucenia palenia poprzez przewrotne hasło: Kibicuję bez dymu! Do internetowego liczenia się z rakiem będą namawiali także spikerzy stadionowi i komentatorzy telewizyjni, a piłkarze zaprezentują się w swojej wersji spotu wideo.

W tym roku akcję ”liczenia się z rakiem” promują także znani blogerzy. Cezik, Natalia Hatalska, Kominek, Dawid Kwiatkowski i Jessica Mercedes Kirschner – to tylko niektóre nazwiska z listy osób, które wspierają kampanię.

Wsparcie dla chorych okazali także poznańscy gimnazjaliści, którzy przygotowali ponad pół tysiąca okolicznościowych bransoletek z liny żeglarskiej. Będzie je można kupić na Allegro, a dochód z ich sprzedaży zasili Biuro Interwencji Onkologicznej, czyli internetową platformę kontaktu między pacjentami a lekarzami.

Kampania ”Policzmy się” organizowana jest po raz piąty przez poznańską Fundację Ludzie dla Ludzi. Na stronie www.policzmysie.pl przez cały rok aktywnie działa społeczność ludzi, którzy wzajemnie się wspierają, wymieniają poradami i prowadzą swoje blogi. A raz w roku, w maju, następuje tytułowe ”liczenie się” się z rakiem.