Reżyser Życia, czyli Daniel Rusin zyskał popularność dzięki swoim krótkometrażowym filmom. Porusza w nich ważne tematy, takie jak aborcja, pigułka gwałtu, czy depresja. Filmy mają ogromny zasięg dzięki obsadzie. Zagrali w nich m.in. Anna Dereszowska, Andrzej Grabowski, Wersow, Oliwia Bieniuk, Roksana Węgiel, czy Sylwia Lipka.

Gargamel o Reżyserze Życia

Reżyser Życia znowu wstrząsnął Internautami. W roli głównej Wiktoria Gąsiewska

Teraz za jego twórczość zabrał się youtuber Gargamel, czyli Jakub Chuptyś, znany z komentowania innych działalności yotuberów w sposób dowcipny, sarkastyczny i ciętym językiem.

Gargamel w prawie godzinnym filmie próbuje udowodnić widzom, jak bardzo Reżyser Życia jest narcystyczną osobą, nieprzyjmującą krytyki i okłamującą widzów na rzecz statystyk.

Po pierwsze Jakub Chuptyś uważa, że filmy „Introwertyk na kwarantannie” i „Kradzież na wirusa. Film nagrany telefonem” miały być według Daniela nagrane „na odległość”, a okazały się nagrywane w jednym mieszkaniu. Zwraca uwagę, że w obsadzie znalazły się osoby w najwyższej grupie ryzyka.

Uwaga! Bardzo wzruszający film – „Znikające dzieci”. Zagrały w nim: Anna Dereszowska, Roksana Węgiel i Wersow

Po drugie Reżyser Życia rozpoczął współpracę z Funduszem Sprawiedliwości, co oznacza, że jego filmy jednak nie są obiektywne. Tłumaczy, że Rusin bierze pieniądze od aparatu władzy, który sprzeciwia się edukacji seksualnej, a tworzy filmy, które potwierdzają, że edukacja seksualna jest potrzebna.

Jesteś jak religijne dewotki, które po wyjściu z kościoła ku**ą na swoją sąsiadkę. No, ale czego nie robi się dla pieniędzy – mówi youtuber.

Krytykuje też film o hospicjum, w którym zagrała m.in. Oliwa Bieniuk i Andrzej Grabowski. Gargamel zarzuca Danielowi ukrywanie się za wielkimi akcjami, nazywając to „sygnalizowaniem cnoty” – pejoratywnym określeniem o afiszowaniu się zachowaniami, które mają świadczyć o moralnej wrażliwości lub dobrym sercu. Uważa, że to ma wiązać się z zyskami, które można zdobyć dzięki takim zachowaniom.

Gdy chłopaki z „Vogule Poland” skrytykowali go za film o hospicjum, za to, że zamiast stworzyć coś z aktorami, Daniel obsadził główne role influencerkami, których grą aktorską jest tak, że mogą nie do końca oddać powagę sytuacji, robiąc z całej sytuacji kabaret. Rusin zareagował tak, że „jakim prawem, ktoś go krytykuje, przecież to jest film o hospicjum” – mów Gargamel.

Oliwia Bieniuk zadebiutowała przed kamerą. Poszła w ślady Anny Przybylskiej

Youtuber przekonuje, że Reżyser Życia ma zbyt płytkie podejście do tematów, za które się zabiera, po drugie wszystko robi dla pieniędzy, o czym świadczą ciągle zmieniające się tytuły filmów dla algorytmów  YouTuba, a 10 filmów z 13 w tym roku jest sponsorowanych.

Zatem uważajcie, bo w Internecie grasuje oszust – powiedział na koniec Gargamel.

Napisaliśmy do Daniela Rusina z prośbą o komentarz. Niestety, jeszcze nie dostaliśmy odpowiedzi.

Film trafił jako numer jeden na karcie na czasy, a pod filmem pojawiło się mnóstwo komentarzy.

  • W sumie nie śledzę za bardzo reżysera życia i widziałam tylko parę jego filmów, zawsze wydawało mi się, że jest w miarę poukładany a tutaj wychodzi, że jest zupełnie inaczej i gargamel ładnie wymalował obraz niezłego wykolejeńca.
  • Jest po trzeciej i wreszcie mogę iść spać, bo nie mogłem się oderwać. Dobrze i rzeczowo przedstawione argumenty. Szacun.
  • ja tylko daj info że po tym co zrobił Gargamel. Reżyser życia zmienił swój prfil na instagramie na prywatny
  • Tak szczerze to jestem w szoku, w szoku jak człowiek dorabia się na krzywdzie.

Filmy Reżysera Życia

Reżyser Życia. Fot. YouTube screen

Reżyser Życia na YouTubie

Reżyser Życia o kulisach pracy. Fot. YouTube screen