W sądzie w Birmingham (Wielka Brytania) ruszyła sprawa 23-letniej Louise Porton. Kobieta oskarżana jest o uduszenie swoich córek, 3-letniej Lexi Draper i 17-miesięcznej Scarlett Vaughan. Kobieta przyznaje się do winy. Wyjawiono mrożące krew w żyłach szczegóły zbrodni.

Starsza z córek 3-letnia Lexi Draper zmarła 15 stycznia. Według ustaleń Prokuratury przyczyną śmierci było uduszenie, do którego miało dojść w wczesnych godzinach porannych.  Jej młodsza 16-miesięczna siostra, Scarlett Vaughan odeszła z tego świata 18 dni później. Tragedia rozegrała się ponad pół roku temu, jednak dopiero ruszył proces przeciwko nikczemnej matce. Jak udało się wstępnie ustalić 23 latka zabiła własne dzieci, ponieważ „przeszkadzały  jej w  życiu seksualnym”. Według zeznań świadków mieli oni słyszeć, jak bezczelnie śmiała się na pogrzebie córki, na dwa dni przed zarzucanym jej zabiciem małej Scarlett. 

Pedofil Gary Oliva: Zabiłem JonBenet Ramsey!

Proces przeciwko dzieciobójczyni

Samotna matka zarabiała pieniądze jako pani do towarzystwa. Przyszłych klientów poznawała online. Matka twierdziła, że dzieci zmarły z przyczyn naturalnych w ich rodzinnym domu mieszczącym się w Rugby, Warwickshire.  Prokuratorzy twierdzą, że obie córki zostały umyślnie uduszone, nie można mówić tutaj o nieświadomym popełnieniu czynu. Przed sądem przyznała, że „rodzicielstwo nie było najłatwiejszym zadaniem”. Argumentowała przed sądem, że jej córki „zawsze dostarczały jej zajęcia”.

 Zabierałam je do różnych miejsc, parków zabaw i starałam się dać wszystko, czego chciały.

– zapewniała.

Rodzicielstwo nie było najłatwiejszą rzeczą, ale było czymś, z czym mogłam sobie poradzić

– dodała przed sądem.

Jak udało się ustalić w toku śledztwa mała Lexi została przetransportowana do szpitala, gdzie lekarze walczyli o jej życie. Matka zupełnie się tym nie przejmowała.  W tym samym czasie wykonywała  telefony do swoich klientów. Nie inaczej było dzień po śmierci córeczki, gdy umawiała się na kolejne spotkania ze swoimi adoratorami. Chętnych klientów na płatny seks umawiała również w zakładzie pogrzebowym,  w momencie kiedy omawiane były szczegóły dotyczące ostatniego pożegnania dziecka…

Anthony Milan Ross, internetowy celebryta i motywator, zabił żonę i dzieci

Obecni na sali sądowej usłyszeli, że Porton zaakceptowała 41 zaproszeń do znajomych w aplikacji randkowej zaledwie dzień po śmierci pierwszego dziecka Lexi Draper. Został opisana przez prokuratorów jako „spokojna i pozbawiona emocji” po śmierci Scarlett.

W druzgocącym oświadczeniu Chris Draper, tata Lexi i Scarlett, powiedział:

Kiedy straciliśmy Lexi, złamaliśmy sobie serce i nie mogliśmy uwierzyć, że odeszła. Potem byliśmy zdruzgotani, słysząc o Scarlett. Krótki czas spędzony z Lexi i  Scarlett sprawia, że ​​tym bardziej łamie się serce. Będziemy tęsknić za tymi wszystkimi specjalnymi okazjami, które mogłyby świętować w przyszłości. Pierwszy dzień w szkole, urodziny, ślub i posiadanie własnych dzieci.

Za swój bestialski czyn według wyroku Louise Porton została uznana winną popełnienia dwóch morderstw.


 

Louise Porton Louise Porton
Louise Porton