Osłony okienne są jednym z ważniejszych elementów każdego wnętrza. Pełnią one nie tylko rolę funkcjonalną, ale także i ozdobną, dlatego odpowiedni dobór aranżacji okienne jest kluczowy dla charakteru całego wnętrza.

Wchodząc do pomieszczenia, odruchowo spoglądamy w kierunku okien, ponieważ nasz rytm dobowy uzależniony jest od wschodów i zachodów słońca. To kolejny powód, dla którego nasze osłony okienne powinny nie tylko chronić przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale także skutecznie podkreślać styl, w jakim urządziliśmy nasze wnętrze.

Obecnie na rynku osłon okiennych dostępnych jest wiele opcji, dzięki czemu możemy dostosować je do naszych preferencji. Największym uznaniem cieszą się rolety i markizy tarasowe. Jak dobrać rolety do naszych wnętrz i dlaczego markizy tarasowe to doskonały dodatek do tradycyjnych osłon okiennych?

Markizy, czyli stylowa ochrona przed słońcem oraz deszczem

Markizy tarasowe stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, ponieważ pozwalają na skuteczną ochronę naszych tarasów i mebli, które się na nich znajdują. Markizy stosowane są zazwyczaj w przytulnych kawiarniach, czy restauracjach zlokalizowanych w klimatycznych kamienicach. Dzięki producentom, takim jak Karnix, twój taras wyglądać równie okazale i szykownie. To również bardzo pomysłowa osłona balkonu przed nadmiernym nagrzewaniem się.

Oczywiście szeroki wybór kolorów i wzorów pozwala dobrać markizy do stylu, w jakim urządzony jest ogród. Wodoodporna tkanina zapewnia skuteczną ochronę przed deszczem, a także promieniami słonecznymi. Co ciekawe, markizy tarasowe zapobiegną też blaknięciu mebli czy zasłon wewnątrz domu.

Tkaniny oferowane przez firmę Karnix cechują się najwyższą jakością i doskonałą odpornością na wiatr, kurz, działanie promieni słonecznych czy rozdarcia. Jeśli chodzi o mechanizm sterujący, to markizy od Karnix mają ich dwa rodzaje. Napęd ręczny, czyli korbowy, jest szybki i niezawodny, a napęd elektryczny pozwala na łatwe i wygodne zamykanie i otwieranie rolety jednym przyciskiem. Elektryczne napędy co raz częściej stanowią wyposażenie smartdomów.

Markizy to skuteczna, funkcjonalna i stylowa ochrona przed słońcem i deszczem, a ich szykowny i modnyc z pewnością wygląd uświetni prezentacje każdego domu czy balkonu.

Rolety, czyli estetyczne i funkcjonalne osłony okienne

Jeżeli myślimy o ochronie przed nadmiernym słońcem, nie można pominąć najpopularniejszych osłon okiennych, jakimi są bez wątpienia rolety. Mnogość ich rodzajów pozwala na dobranie ich do każdego rodzaju pomieszczenia. Najpopularniejszymi rodzajami rolet są obecnie:

  • rolety dachowe,
  • rolety plisowane,
  • rolety w kasecie.

Rolety w bardzo mocnym stopniu chronią wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem. W pomieszczeniach umiejscowionych na poddaszu rolety dachowe nie tylko wpłyną na poziom zaciemnienia, ale także skutecznie zwiększą poziom termoizolacji. Rolety plisowane, a także rolety w kasecie doskonale komponują się z markizami tarasowymi, ponieważ ich estetyka doskonale komponuje się z nowoczesnymi stylami, w jakich urządzane są dzisiejsze wnętrza.

Zarówno rolety w kasecie, jak i rolety plisowane pozwalają na skuteczną ochronę przed szkodliwym działaniem słońca, zwłaszcza jeżeli są metalizujące. Taki materiał skutecznie odbija promienie słoneczne, zwiększając tym samym izolację cieplną całego pomieszczenia. Oznacza to, że w zimie mieszkanie później się wychładza, a latem nie nagrzewa się nadmiernie.

Bardzo szeroki wybór wzorów i kolorów rolet plisowanych i rolet w kasecie pozwala dobrać je do każdego wnętrza. Idealnie sprawdzą się w salonie, kuchni czy sypialni. Dobrze dobrane, zrobią na gościach duże wrażenie.

Jeśli szukasz najlepszych rozwiązań dla twojego domu i mieszkania, koniecznie odwiedź stronę firmy Karnix, czyli największego producenta rolet, markiz i karniszy: www.karnix.pl/rolety-marki-karnix-galeria-produktow.html

 

Materiał partnera