Przemowa Meryl Streep (67 l.) na ceremonii Złotych Globów 2017 obiła się szerokim echem wśród Internautów na całym świecie.

Zobacz też: Złote Globy 2017: Hugh Laurie ośmieszył Donalda Trumpa!

Aktorka, która słynie ze swojego poparcia dla demokratów w bardzo wymowny sposób wypowiedziała się na temat Donalda Trumpa.

Gwiazda powiedziała:

Czym właściwie jest Hollywood? Tylko o tym pomyślcie. Zbiór ludzi urodzonych w różnych miejscach. Ja urodziłam się i wychowałam w New Jersey. Viola Davis urodziła się w Karolinie Południowej, dorastała na Long Island. Sarah Paulson została wychowana przez samotną matkę na Brooklynie. Sarah Jessica Parker była jedną z siódemki czy ósemki rodzeństwa w Ohio. Amy Adams urodziła się we Włoszech. Natali Portman w Jerozolimie. Gdzie są ich certyfikaty urodzenia? Piękna Ruth Negga urodziła się w Etiopii, wychowała o ile pamiętam w Irlandii. A dziś jest tu, nominowana za rolę dziewczyny z Virginii. Ryan Gosling, podobnie jak wszyscy mili ludzie, pochodzi z Kanady. Deyv Patel urodził się w Kenii, a wychował w Londynie. A dziś jest tu, bo zagrał Indianina wychowanego w Tasmanii. Hollywood to ludzie z zewnątrz i z innych krajów. Jeśli ich wszystkich wyrzucimy, będziemy mogli oglądać tylko mecze piłki nożnej. Filmów już po prostu nie będzie.

Streep próbowała w ten sposób odnieść się do kwestii imigracji, która według Trumpa jest szkodliwa. Tyle tylko trzeba pamiętać o tym, że prezydent-elekt zawsze wypowiadał się o nielegalnej imigracji, która stanowi zagrożenie dla integralności państwa.

Zobacz też: 26-letnia partnerka Mela Gibsona na gali Złotych Globów pokazała ciążowy brzuch

Aktorka powiedziała w następnej części przemowy:

Widzieliśmy wiele niezwykłych wystąpień w tym roku – zapierających dech w piersiach, pełnych pasji. Jeden z występów w tym roku mnie poruszył szczególnie. Nie dlatego, że był dobry. Nie było w nim nic dobrego. Ale był efektywny i skuteczny. Sprawił, że publiczność się śmiała i pokazywała zęby w uśmiechach. To był ten moment, kiedy osoba, która pełni obecnie najważniejszą funkcję w naszym kraju naśmiewała się z Sergeya Kovaleskiego, dziennikarza CNN.

I dalej:

To nie był film, to było prawdziwe życie. I muszę przyznać, że to złamało moje serce. Upokorzenie było tym gorsze, że zrobiła to osoba posiadająca władzę, publicznie. To się odnosi do życia każdego z nas, bo daje przyzwolenie innym by robić to samo. Brak szacunku zachęca do braku szacunku. Przemoc rodzi przemoc. Kiedy władza używa swojej pozycji w taki sposób, wszyscy przegrywamy.

Następnie zwróciła się do obecnych na gali:

Wzywam wszystkich ludzi Hollywood, by wsparli mnie w walce o ochronę mediów i dziennikarzy. Musimy ich chronić dziennikarzy, bo niedługo będą nam potrzebne osoby rzetelne i odważne, które nie boją się mówić prawdy, nawet wtedy, gdy jest ona niewygodna.[…]

Tymczasem podczas przemówienia kamery zwróciły uwagę na Mela Gibsona i Vince Vaughna, którzy słyną ze swoich republikańskich oraz libertariańskich przekonań.

Reakcja Vince’a, który jest wyraźnie wściekły na Streep szczególnie przypadła do gustu prawicowych Internautów, którzy udostępniają film z ceremonii na Twitterze.

Zobacz też: BĄDŹ ZABÓJCĄ – WYWIAD Z DONALDEM TRUMPEM

Co sądzicie o wypowiedzi 67-letniej gwiazdy?

Złote Globy 2017: Mel Gibson i Vince Vaughn reagują na przemowę Meryl Streep

Złote Globy 2017: Mel Gibson i Vince Vaughn reagują na przemowę Meryl Streep

Złote Globy 2017: Mel Gibson i Vince Vaughn reagują na przemowę Meryl Streep

Złote Globy 2017: Mel Gibson i Vince Vaughn reagują na przemowę Meryl Streep