Szersze grono poznało Michała Szpaka (29 l.), kiedy ten wziął udział w 1. edycji programu „X Factor”. Szpak zaszedł bardzo daleko, ale nie zajął pierwszego, a drugie miejsce. Mimo to nie może narzekać, bo odniósł ogromny sukces, a jego talentem jest oczarowanych wielu ludzi.

Michał Szpak śpiewa w kościele. Musicie to zobaczyć (WIDEO)

Michał Szpak w dzieciństwie

Dla Michała Szpaka przygoda z muzyką zaczęła się znacznie wcześniej niż udział w show. Szpak już od dziecka kochał śpiewać i występował na scenie. W wieku 9 lat zadebiutował na scenie występem w Domu Kultury w Jaśle podczas konkursu na pastorałki. Za swój występ został nagrodzony, a następnie dołączył do lokalnego chóru.

Jednym z konkursów był także „Gim Hit” organizowany w Jaśle. 13-letni wówczas Michał zaśpiewał utwór „Chłopaki nie płaczą” zespołu T.Love. Po występie udzielił wywiadu, w którym podzielił się swoimi wrażeniami po zejściu ze sceny. Jak sam przyznał, był to dla niego początek kariery.

Udział w Gim Hicie jest dla mnie początkiem kariery, ponieważ gdy zaśpiewałem piosenkę „Chłopaki nie płaczą”, jury nie wyraziło złej opinii o tej piosence i o moim głosie, lecz dobrą – mówił nastoletni Szpak.

ZOBACZ TEŻ:

Ewa Szpak nagrała debiutancki utwór. Zrobi większą karierę niż Michał?

Michał Szpak w wykonaniu Shallow Lady Gagi. Wyszło genialnie!

Michał Szpak pierwszy raz tak SZCZERZE o relacji z mężczyznami i …

 

 

Michał Szpak na scenie

Michał Szpak/fot. AKPA

Michał Szpak z psem

Michał Szpak/fot. AKPA

Michał Szpak w "The Voice of Polan"

Michał Szpak/fot. AKPA

Michał Szpak w "The Voice of Polan"

scena z: Michał Szpak, SK:, , fot. Gałązka/AKPA