Mickey Rourke (69 l.) udzielił właśnie wywiadu, w którym mocno krytykuje swojego kolegę po fachu – Toma Cruise. Aktor wypowiedział się na temat jego zdolności aktorskich i jego rolach filmowych. W rozmowie zapytali Rourke’a m.in o nowego „Top Guna”.

Marcin Dorociński zagra u boku Toma Cruise’a

Facet odgrywa tę samą, efektowną rolę od 35 lat… Nie mam za grosz szacunku do tego typa – powiedział Mickey Rourke.

Aktor zauważył również, że jest pod wrażeniem, że „Maverick” jest pierwszym filmem Cruise’a, który zgarnął ponad 1 miliard dolarów.

Rourke krytykuje Cruise’a

Nie dbam o pieniądze i władzę – powiedział Rourke, argumentując, że umiejętności aktorskie Cruise’a nie pasują do innych wielkich nazwisk w Hollywood. Zależy mi na tym, że kiedy oglądam pracę Ala Pacino i wczesne prace [Christophera] Walkena i [Roberta] De Niro oraz prace Richarda Harrisa i Raya Winstone’a, chcę być takim aktorem. [Montgomery] Clift i [Marlon] Brando….

Tom Cruise to dopiero kaskader! Przyleciał swoim helikopterem na premierę

Mickey Rourke zapytany został również o to, czy uważa Toma Cruise’a za dobrego aktora. Rourke wyznał jednak, że jest, „bez znaczenia” w jego „jego świecie”.

Tom Cruise fot: BACKGRID / Backgrid UK / Forum

Cast member Tom Cruise arrives at the global premiere for the film Top Gun: Maverick on the USS Midway Museum in San Diego, California, U.S., May 4, 2022.,Image: 688716406, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: MARIO ANZUONI / Reuters / Forum

Tom Cruise i Hayley Atwell na Wimbledonie fot. Backgrid UK / Forum

tom-cruise-2