„The Crown” to jeden z największych fenomenów Netflixa. Serial przedstawia obraz brytyjskiej rodziny królewskiej, który jest niezwykle urealniony. W niedzielę ukazał się 4 sezon produkcji.

4. sezon serialu „The Crown”

Filmy na jesienny wieczór, które znajdziesz na Netflixie – te MUSISZ obejrzeć!

Można zauważyć, że ten sezon był najbardziej wyczekiwanym sezonem, ze względu na przedstawienie lat 80., które najbardziej utwierdziły się w historii m.in. rządy premier Margaret Thatcher i ślub księcia Karola z Dianą Spencer.

Lady Dianę zagrała Emma Corrin. Wielu widzów było ciekawych, jak sobie poradzi w roli i czy w ogóle będzie przypominała księżną. Księżna Diana do dzisiaj wzbudza ogromne emocje i jest modową inspiracją. Według mnie, jak bardziej zdała egzamin – jej postać jest ciepła, słodka, a zarazem tajemnicza.

„Emily w Paryżu”. Serial dla instagramerek, a Francuzi lepiej niech tego nie oglądają

Widzimy na ekranie, że księżna Diana podkochiwała się w księciu Karolu i bardzo chciała go poznać, jednak nie sądziła, że może coś między nimi zaiskrzyć, a co dopiero wziąć ślub. Najstarszy syn Królowej po raz pierwszy spotkał Lady Di w posiadłości Spencerów, kiedy przyjechał do jej starszej siostry Sary. Diana bardzo chciała poznać księcia i pod pretekstem przemknięcia się do pokoju i na dodatek w kostiumie do spektaklu „Sen nocy letniej” przedstawia się Karolowi.

Przepraszam nie ma mnie tu, zabroniono mi się pokazywać. Chciałam iść do pokoju, a to jest jedyna droga (…) Jestem młodszą siostrą Sary. Proszę jej nie mówić, miałabym kłopoty. Zależało jej, nie chciała bym księcia odstraszyła – mówi księżna Diana,.

Serial The Crown. Fot. YouTube screen

Później książę Karol po spotkaniu Diany na wyścigach konnych dzwoni do Lady Sarah Spencer i wypytuje o jej młodszą siostrę. Wtedy słyszymy, że pomaga w przedszkolu, ale nie ma kwalifikacji i czasami sprząta u Sary.

Nazywamy ją księżniczką, bo od dziecka zachowuje się tak, jakby stworzono ją do czegoś więcej – mówi starsza siostra Diany.

Pokazano, że ich relacja nie była burzliwa od samego początku, że książę Karol coś czuł do Diany i był nią zauroczony.

Serial The Crown. Fot. YouTube screen

Książę Karol i księżna Diana

Książę Karol i księżna Diana w 1981 roku. Fot. Keystone / KeystoneSU / Forum

Pojawia się też postać charyzmatycznej Margaret Thatcher, którą gra Gillian Anderson. Widzimy, że nowa premier podczas spotkań z Królową nie radzi sobie z zasadami rodziny królewskiej. Pokazali, że Margaret nie paja miłością do wyższej klasy, co powoduje, że z Elżbietą II nie darzą się sympatią – ich spotkania są drętwe i chłodne.

Tomasz Raczek poleca czytelnikom KOZACZKA! 3 obowiązkowe seriale na weekend

Serial The Crown

Margaret Thatcher w serialu The Crown. Fot. YouTube screen

 Serial The Crown

Margaret Thatcher w serialu The Crown. Fot. YouTube screen

Margaret Thatcher. Fot. ÂUPPA / TopFoto / Topfoto / Forum

Wracaj do prawdziwego życia. Kilka dni temu wybuchł kolejny skandal w rodzinie królewskiej. Książę i księżna Sussex podpisali kontrakt z Netflixem na 75 milionów funtów. Książę William podobno jest wściekły, ponieważ uważa, że jego rodzice w serialu „The Crown” przedstawiani są w uproszczony sposób i wiele rzeczy nie przedstawia prawdy.

3 najlepsze seriale według Anny Skury! „Ogląda się jednym tchem”

Serial The Crown

Książę Karol w serialu The Crown Fot. YouTube screen

Serial The Crown.

Elżbieta II w serialu The Crown. Fot. YouTube screen

Królowa Elżbieta II z Lady Dianą i księciem Karolem

Królowa Elżbieta II z Lady Dianą i księciem Karolem. Fot. Keystone Pictures USA / Zuma Press / Forum

Sonda

poll-violet

Jak Wam się podoba 4. sezon serialu "The Crown"?

1

Bardzo mi się podoba

2

Oglądam serial głównie dla księżnej Diany

3

Czasami robi się nudny

4

Nie podoba mi się