Patrycja Sołtysik, żona Andrzeja Sołtysika, chętnie i często pokazuje na swoim Instagramie intymne momenty macierzyństwa. Choć jej synek już dawno nie jest niemowlakiem, mama nadal chętnie karmi go swoim mlekiem. I nie przejmując się negatywnymi komentarzami pod swoim adresem, pokazuje zdjęcia robione w trakcie „sesji” przy piersi.

Ta mama karmi piersią 2-letniego syna i 7-letnią córkę

W swoim ostatnim wpisie na Instagramie Sołtysik wyjaśnia, że obecność tych fotek jest uzasadniona faktem, iż jest ona prezesem Fundacji Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca:

Fundacja opiera się na projekcie fotograficznym skupiającym fotografów z całej Polski, którzy charytatywnie wykonują zdjęcia mamom karmiącym naturalnie. Zdjęcia te oprócz tego, że są piękną pamiątką wyjątkowego okresu w życiu mamy i dziecka, są „materiałem” do promowania, a przede wszystkim oswajania przestrzeni publicznej z widokiem mamy karmiącej piersią. Nasze działania wspiera wiele znanych mam oraz szanowanych instytucji oraz firm – pisze Sołtysik.

Oprócz tego, że jestem mamą, a raczej właśnie dlatego jestem prezesem Fundacji Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca @mlekiemimiloscia 💙 Fundacja opiera się na projekcie fotograficznym skupiającym fotografów z całej Polski, którzy charytatywnie wykonują zdjęcia mamom karmiącym naturalnie. Zdjęcia te oprócz tego, że są piękną pamiątką wyjątkowego okresu w życiu mamy i dziecka, są „materiałem” do promowania, a przede wszystkim oswajania przestrzeni publicznej z widokiem mamy karmiącej piersią. Nasze działania wspiera wiele znanych mam oraz szanowanych instytucji oraz firm. Głównym partnerem jest @medela_pl Wiele firm takich jak : @la_millou @titot.pl @whisbear_poland @milkyybabyy @lullalovemrb @coolmamapl Posiada w swojej ofercie wyjątkowe krainowe produkty w nasze kwiaty, a częściowy dochód z ich sprzedaży wspiera działania naszej fundacji 💙💙💙 Co roku wydajemy kalendarz, z którego całkowity dochód przekazujemy na cele charytatywne. W pierwszej edycji wsparliśmy Ośrodek Preadopcyjny w Otwocku, natomiast w zeszłym roku udało nam się zebrać 12 tys. złotych na odnowę i wyposażenie pokoju laktacyjnego w szpitalu św. Zofii. W tym roku całkowity dochód ze sprzedaży kalendarza (16,99 zł) zostanie przekazany na fotele do karminia @childhomepolska . Miejsca, do których trafią wskazujecie Wy ! – szczegóły na krainowym Facebooku. Zdjęcie, które widzicie to sierpniowa karta z nowego kalendarza! <3 Jestem dumna nie tylko jako prezes fundacji ale przede wszystkim jako mama mojego Małego Księcia ! A dla krytykujących karmienie chłopczyka, który ma 2 lata i 4 miesiące przypominam, że Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby karmić dzieci wyłącznie mlekiem mamy do końca 6 miesiąca życia i kontynuowanie karmienia z jednoczesnym rozszerzaniem diety przynajmniej do ukończenia przez dziecko wieku 2 lat, a jeśli mama i dziecko chcą dłużej, to dotąd, dopóki oboje uznają to za słuszne. PS Niedługo mam nadzieję uda nam się uruchomić również akcję edukacyjną. Chciałabym obalić wiele mitów na temat karmienia piersią i dostarczyć mamom wiedzy i wsparcia z wielu dziedzin (np. stomatologia) dotyczących czy budzących wątpliwości przy okresie laktacji. ❤️🤱🏻 ⬇️cd

Post udostępniony przez Patrycja Sołtysik (@pati_soltysik)

Żona dziennikarza mierzy się też z hejtem, jaki czyta pod swoimi postami:

A dla krytykujących karmienie chłopczyka, który ma 2 lata i 4 miesiące przypominam, że Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby karmić dzieci wyłącznie mlekiem mamy do końca 6 miesiąca życia i kontynuowanie karmienia z jednoczesnym rozszerzaniem diety przynajmniej do ukończenia przez dziecko wieku 2 lat, a jeśli mama i dziecko chcą dłużej, to dotąd, dopóki oboje uznają to za słuszne.
PS
Niedługo mam nadzieję uda nam się uruchomić również akcję edukacyjną. Chciałabym obalić wiele mitów na temat karmienia piersią i dostarczyć mamom wiedzy i wsparcia z wielu dziedzin (np. stomatologia) dotyczących czy budzących wątpliwości przy okresie laktacji
– informuje Patrycja Sołtysik.

Anna Lewandowska pokazała, jak karmi piersią

Dobry pomysł?

Tacy my ❤️ #normalisebreastfeeding 👌🏻🤱🏻

Post udostępniony przez Patrycja Sołtysik (@pati_soltysik)


Żona Sołtysika broni karmienia piersią ponad dwuletniego syna

Żona Sołtysika broni karmienia piersią ponad dwuletniego syna

Żona Sołtysika broni karmienia piersią ponad dwuletniego syna

Żona Sołtysika broni karmienia piersią ponad dwuletniego syna

Żona Sołtysika broni karmienia piersią ponad dwuletniego syna

Żona Sołtysika broni karmienia piersią ponad dwuletniego syna