Książę William poślubił Kate Middleton dokładnie 9 lat temu – stanęli przed ołtarzem 29. kwietnia 2011 roku. Było to ogromne wydarzenie nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale i na całym świecie. Chociaż obecnie wydają się być idealnym małżeństwem, to nie zawsze tak było.

Co się wydarzy po rozwodzie księżnej Kate i księcia Williama? Wszystko jest ustalone

Księżna Kate i książę William – początki znajomości

Książę William poznał Kate na studiach. Oboje studiowali na wydziale historii sztuki na University of St Andrews. Na początku tylko się przyjaźnili. Kate przyznała, że była bardzo onieśmielona księciem. Wtedy też spotykała się z kimś innym. William poczuł, że chciałby czegoś więcej, gdy zobaczył Kate na charytatywnym pokazie mody, a ona wystąpiła w odważnej, przezroczystej kreacji.

Kate i William spotykali się aż 8 lat zanim doszło do zaręczyn. W ich związku wcale nie było kolorowo. Spory były spowodowane m.in. tym, że pochodzili z różnych środowisk.

Potrafił nagle zignorować Kate i pójść rozmawiać z kimś innym. Oczekiwał, że ona przybiegnie za nim, a im dłużej się znali, tym bardziej zdawał się trzymać ją na krótkiej smyczy. Czuła, że jest traktowana jak służąca, a nie jego dziewczyna – opisywał Andrew Morton w swojej książce.

Księżna Kate i książę William – kryzys w 2007 roku

Prawdziwy kryzys para przeszła w 2007 roku. Wtedy Kate odeszła od Williama. Stała się ciekawym obiektem dla paparazzi. Rzuciła się w wir imprez, a zdjęcia trafiły do sieci. Jej były partner wcale nie był lepszy. William również był fotografowany w towarzystwie innych kobiet. Miało nawet dojść do czegoś więcej.

Słuchaj, mam 25 lat, jestem zbyt młody, by wziąć ślub, nie chcę się jeszcze angażować – miał wyznać swojemu ojcu, księciu Karolowi.

Ostatecznie para jednak się zeszła.

Księżna Kate i książę William

Księżna Kate i książę William fot. Forum/BACKGRID

Księżna Kate i książę William – zaręczyny

W 2010 roku książę William w końcu oświadczył się Kate podczas podróży do Kenii. Wręczył jej pierścionek, który należał do jego zmarłej matki, księżnej Diany. Wykonany jest z białego złota i zawiera 12-karatowy szafir cejloński otoczony czternastoma małymi brylantami. Był warty 65 tysięcy dolarów – to dość skromnie, jak na rodzinę królewską, ale właśnie takiego pragnęła Lady Di.

Para poinformowała oficjalnie o zaręczynach 16. listopada 2010 roku.

Czym różniły się zaręczyny Williama i Kate od Harry’ego i Meghan?

Księżna Kate i książę William – królewski ślub

29. kwietnia 2011 roku w końcu doszło do królewskiego ślubu, który śledziło w telewizji 2 miliardy ludzi. W ceremonii wzięło udział 2 tysiące gości. Poprowadził ją arcybiskup Canterbury Rowan Williams w Opactwie Westminsterskim.

Kate miała przepiękną koronkową suknię ślubną od Alexandra McQueena, a na głowie diadem pożyczony od samej królowej Elżbiety.

Małżeństwo doczekało się trójki dzieci: George’a, Charlotte i Louisa.

Ślub księcia Williama i księżnej Kate

Ślub księcia Williama i księżnej Kate fot. ddp images / Forum

Księżna Kate i książę William – ciekawostki

W przeszłości, gdy para była jeszcze na studiach i przyjaźnili się, Kate często udawała dziewczynę Williama, aby odpędzić od niego niechciane adoratorki.

Jedno z rozstań Kate i Williama miało mieć związek z wyjazdem na Sylwestra. William obiecał, że pojedzie ze swoją dziewczyną do jej rodziny, a ostatecznie wycofał się wybrał swoich bliskich.

Ich wspólną pasją jest jazda na nartach oraz taniec.

Kilkukrotnie pojawiały się plotki o romansach księcia Williama – m.in. z przyjaciółką Kate, Rose Hanbury. Nigdy jednak nie doczekały się oficjalnego potwierdzenia.

ZOBACZ: Kochanka księcia Williama przyszła na bankiet, na którym była księżna Kate (ZDJĘCIA)

Księżna Kate i książę William

Księżna Kate i książę William fot. Backgrid USA / Forum

Księżna Kate i książę William

Księżna Kate i książę William fot.Forum/REUTERS