Po ponad 5 latach słynna Adele powraca z nową płytą. Przed pierwszym koncertem inauguracyjnym jej nowej trasy koncertowej dla telewizji CBS piosenkarka postanowiła podsumować ostatnie kilka lat swojego życia.  W najnowszym, szczerym wywiadzie dla Oprah Winfrey, Adele zdradza tajemnice swojego rozwodu z Simonem Koneckim. Opowiada także o procesie utraty wagi i mówi o bardzo trudnej relacji ze swoim ojcem.

Adele wstydzi się rozwodu.

Atmosfera ogrodu różanego słynnej Oprah Winfrey sprzyjała zwierzeniom. Adele przyznała, że fakt iż nie udało jej się wytrwać w małżeństwie jest dla niej „zawstydzający.”

„Całe życie miałam obsesję na punkcie pełnej rodziny, ponieważ nigdy takiej nie miałam” – powiedziała 33-letnia piosenkarką, która ma z Koneckim dziewięcioletniego syna Angelo. „Od najmłodszych lat obiecywałam sobie, że kiedy będę miała dzieci, będziemy razem. Mieliśmy być tą pełną rodziną.

Piękna Adele opowiada o nowym albumie u Oprah Winfrey

„Byłam rozczarowująca dla mojego syna, byłam tak rozczarowana samą sobą, po prostu myślałam, że będę tą, która przestanie robić te same cholerne wzorce przez cały czas” – dodała.

Guilty pleasure Adele? Nie zgadniecie, co raz w tygodniu je wokalistka!

Adele wspomniała także o tym kiedy dokładnie przekonała się, że jej małżeństwo po 7 latach jest skończone.

„Wszyscy kiedyś odpowiadaliśmy na takie pytanie jak z kiepskiego czasopisma w stylu: „Czy jest coś czego nikt o tobie nie wie” – powiedziała. „I wtedy powiedziałam to przed trzema moimi przyjaciółmi: „Naprawdę nie jestem szczęśliwa. Nie żyję, po prostu brnę dalej’” – powiedziała.

Adele przypomniała sobie tekst piosenki „Love in the Dark” z albumu 25 z 2015 roku: „Chcę żyć, a nie tylko przetrwać”.

„Zdecydowanie tak się czułam” – powiedziała. „I to było, kiedy przyznałam się moim znajomym, którzy myśleli, że jestem naprawdę szczęśliwa, że ​​tak naprawdę jestem naprawdę nieszczęśliwa i  oni wszyscy byli przerażeni. Czułam, że to było tak jakby od tego momentu, pomyślałam, po co to robię?

Była para, mieszkająca po przeciwnej stronie ulicy w Los Angeles, nadal pozostaje w przyjacielskich stosunkach; Adele ujawniła, że dalej ufa Koneckiemu  i dodała, że ​​brytyjski przedsiębiorca „prawdopodobnie uratował jej życie”.

„Stabilność, jaką dali mi on i  Angelo, nikt inny nie byłby w stanie mi dać, zwłaszcza w tamtym okresie mojego życia” – powiedziała o swoim byłym mężu. „Mogłam z łatwością podążać niektórymi podejrzanymi ścieżkami, być trochę autodestrukcyjna, ponieważ byłam tak przytłoczona tym wszystkim.A on był stabilny w tym, najbardziej stabilną osobą, jaką kiedykolwiek poznałam do dziś”.

Winfrey zapytała co o jej nowym, jak się okazuje dość „intymnym” albumie, który ukazuje jej złamane serce i poczucie winy z powodu rozwodu myśli jej były mąż, Adele odpowiedziała: „On wie, jakim jestem artystą, że muszę kopać głęboko i opowiadać swoje historie”. Nowy album powstał z długiego okresu introspekcji i zaangażowania w byciu z niewygodnymi uczuciami. „Za każdym razem, gdy zauważałam, jak się czuję, siadam i jestem z tym” – powiedziała. „Naprawdę ignorowałam siebie przez długi czas, co było szalone, kiedy zdałam sobie z tego sprawę”.

„Nigdy nie chodziło o utratę wagi” – Adele zachwyca w Vogue’u zdjęciami i rozmową

Siłownia sposobem na lęki.

Piosenkarka odniosła się również do powszechnej fascynacji zmianami zachodzącymi w jej ciele od czasu ostatniej publicznej trasy koncertowej w 2017 roku. Potwierdziła, że ​​straciła około 45 kg – i została „sportowcem”. A siłownia stała się jej sprzymierzeńcem przez ponad dwa lata, kiedy radziła sobie z „najbardziej przerażającymi atakami lękowymi”, opuszczając małżeństwo.

„Zauważyłam, jak bardzo ufam obecności mojego trenera, kiedy czułam się tak zagubiona, ale też nie miałam żadnego niepokoju, gdy byłam na siłowni” – powiedziała. „To był mój czas – miałam plan każdego dnia, kiedy to nie miałam innych planów”.

Zapytana przez Winfrey o intensywne odczucia fanów związane z utratą wagi, szczególnie od kobiet, które identyfikowały się z jej kształtem ciała, Adele odpowiedziała, że ​​„nie była tym zszokowana, ponieważ moje ciało było uprzedmiotowione przez całą moją karierę”.

„Wtedy byłam pozytywnie nastawiony do ciała, i teraz jestem pozytywnie nastawiony do mojego ciała. Nie jest moim zadaniem potwierdzanie tego, jak ludzie myślą o swoim ciele” – kontynuowała.

Pod koniec programu, który obejmował koncert na żywo w Griffith Observatory w Los Angeles, w którym uczestniczyły takie sławy jak Drake, Selena Gomez, Lizzo, Melissa McCarthy i Seth Rogen, Adele omówiła swoje zbliżenie ze swoim zmarłym ojcem Markiem Evansem, który zmarł na raka w Maj 2021.

Pojednanie z ojcem-alkoholikiem.

Alkoholizm jej ojca i „brak obecności” w dzieciństwie pozostawiły „pustkę”, którą piosenkarka „zdecydowanie zawsze starała się wypełnić”. Powiedziała Winfrey, że „ziejąca dziura” została wypełniona przed jego śmiercią, gdy odtwarzała nowy album, a także poprzednie płyty, których unikał słuchania, gdy jego zdrowie się pogorszyło. „Znaleźliśmy nasz spokój” – powiedziała.

„Zaczynałam coraz wcześniej” – Adele wyznała, że alkohol stał się dla niej problemem

Zapytana przez Winfrey, czy obawia się, że na nowej płycie, która zagłębia się w rozwód, samoakceptację i stratę, czy obawia się, że będzie zbyt osobista, piosenkarka stwierdziła, że niektóre teksty mogą być zbyt prywatne, „ale nic nie będzie tak przerażające jak to, czym byłam przez ostatnie dwa, trzy lata za zamkniętymi drzwiami”.

Ciekawi nowego albumu?