Agnieszka Kaczorowska (27 l.) jest mamą 8-miesięcznej Emilki. Aktorka postanowiła, że zastosuje u swojej córki metodę BLW, polegającą na tym, że maluch sam wybiera to, co chce jeść. Teraz napisała o efektach takiego żywienia dziecka.

Agnieszka Kaczorowska pokazała na Instagramie swoją NOWĄ jadalnię

Agnieszka Kaczorowska o diecie córki

Agnieszka pokazała zdjęcie, na którym karmi piersią i opisała, jak ważny jest ten etap.

O karmieniu piersią już mówiłam i pisałam…🥰 Dziś wrzucam taki kadr uchwycony przez @fotografie_eweliny podczas tego cudownego momentu i chciałabym tylko przypomnieć, że mleko do 1. roku życia jest podstawą diety Maluszka.💪🏻

Dalej opowiada o metodzie BLW, dzięki której rozszerza dietę dziewczynki. Po dwóch miesiącach takiego karmienia nadal ją poleca.

Mówiłam Wam też, że rozszerzamy dietę metodą #BLW i już po prawie dwóch miesiącach chcę Wam ją całym sercem polecić! 👌🏻 Zabawa przednia, bałagan ogromny, gotowania dużo, ale gdy dziecko zjada cały talerzyk owsianki, zupę dyniową czy bataty, brokuły i szparagi, to nas rozpiera duma…i możemy to jej doświadczanie jedzenia oglądać niczym najlepszy film.😍 Teraz Kochani, gdy jesteście w domu, to proponuję spróbować!

Agnieszka Kaczorowska karmi piersią córkę:

View this post on Instagram

O karmieniu piersią już mówiłam i pisałam…🥰 Dziś wrzucam taki kadr uchwycony przez @fotografie_eweliny podczas tego cudownego momentu i chciałabym tylko przypomnieć, że mleko do 1. roku życia jest podstawą diety Maluszka.💪🏻 Mówiłam Wam też, że rozszerzamy dietę metodą #BLW i już po prawie dwóch miesiącach chcę Wam ją całym sercem polecić! 👌🏻 Zabawa przednia, bałagan ogromny, gotowania dużo, ale gdy dziecko zjada cały talerzyk owsianki, zupę dyniową czy bataty, brokuły i szparagi, to nas rozpiera duma…i możemy to jej doświadczanie jedzenia oglądać niczym najlepszy film.😍 Teraz Kochani, gdy jesteście w domu, to proponuję spróbować ! Są na ten temat książki, blogi… jak chcecie to znajdziecie info. Tylko ostrzegam, że telefon zostanie zapchany zdjęciami i filmikami brudnego, jedzącego i szczęśliwego Malucha.😂 #Pelakowelove

A post shared by Agnieszka Kaczorowska-Pela (@agakaczor) on

Agnieszka Kaczorowska pokazała POKOIK córki! Jest jak z BAJKI

Na czym polega sposób karmienia dziecka metodą BLW?

Metoda BLW (Baby-led Weaning), „Bobas Lubi Wybór” polega na nauce dziecka samodzielnego jedzenia. Maluch może sam zdecydować, co chce zjeść z wybranych pokarmów. Dzięki temu omijamy etap papek i karmienia łyżeczką. Niemowlę na początku je palcami, powoli przyzwyczajamy je do sztućców. Równolegle karmi się je piersią/mlekiem z butelki. Po kilku miesiącach powinno samodzielnie umieć spożyć posiłek.

 
Agnieszka Kaczorowska na warsztatach kulinarnych z mężem Maciejem Pelą

Agnieszka Kaczorowska na warsztatach kulinarnych z mężem Maciejem Pelą, fot. Baranowski/AKPA

Agnieszka Kaczorowska-Pela

Agnieszka Kaczorowska-Pela/fot. Baranowski/AKPA