Radiowa Trójka traci kolejnych dziennikarzy. Dziś o złożeniu wypowiedzenia poinformowała redaktorka muzyczna tej stacji, Agnieszka Szydłowska. Dziennikarka była związana z Trójką od 17 lat.

Kryzys w radiowej Trójce – odchodzą kolejni dziennikarze

To, że w Trójce źle się dzieje, jej słuchacze obserwowali już dawno. Skala konfliktu przybrała ostatnio gigantyczne rozmiary. Po rozstaniu z PR3 Anny Gacek z Trójki odszedł też Wojciech Mann. Potem o zakończeniu współpracy z Trójką informowali muzycy, którzy prowadzili audycje w tym programie – Gaba Kulka, Jan Młynarski, Wojciech Mazolewski.

Jaki był powód ZWOLNIENIA Anny Gacek z radiowej Trójki? Dziennikarka straciła pracę w trybie natychmiastowym

Punktem kulminacyjnym kryzysu była afera, która rozpętała się po piątkowym wydaniu Listy Przebojów, w którym na pierwszym miejscu wylądował kawałek Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój” traktujący o Jarosławie Kaczyńskim odwiedzającym w czasie kwarantanny zamknięty cmentarz na Powązkach. Szef Trójki najpierw informował, że piosenka wygrała notowanie choć w ogóle nie było jej wśród utworów, na które mogli głosować słuchacze. Później stwierdził, że to prowadzący listę „wepchnął” Kazika na 1. miejsce, podczas gdy piosenka powinna była zająć 4. miejsce.

Oskarżony o oszustwo Niedźwiecki poinformował o zakończeniu trwającej 35 lat współpracy z Trójką. W niedzielę o odejściu z radia poinformowali też Hirek Wrona i Marcin Kydryński. Sprawą zainteresowali się nie tylko słuchacze, ale i dziennikarze innych mediów, a także politycy.

Wojewódzki o odejściu Manna z Trójki. „Brawo Panie Wojtku”

Dziś rano Wirtualnemedia.pl podały, że przedstawiciel partii Kukiz’15 złożył w Radzie Mediów Narodowych złożył wniosek o odwołanie prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej.

Przed południem o swej rezygnacji z pracy na antenie Trójki poinformowała inna dziennikarka muzyczna związana ze stacją od 17 lat lat. Agnieszka Szydłowska napisała na swoim FB:

Moje ostatnie słowo: złożyłam dzisiaj wypowiedzenie, zatem po zakończeniu procedur i terminów wynikających z umowy przestanę być pracownikiem radiowej Trójki.

Jestem urodzonym radiowcem, o tej pracy mówiłam od dziecka. Nie mam fabryczki czy innej „prawdziwej” roboty. Moim zawodem jest radio. A do tego ta przeklęta misja – urodziłam się do radia publicznego bo misję mam we krwi. Dlatego tak długo woziłam się z decyzją. I nawet teraz jestem na maksa wkurzona, że oddaję pole, godziny, w których starałam się dawać miejsce artystom różnorodnym i nierozpieszczanym uwagą innych mediów o zasięgach jakie dawała Trójka. Kiedyś pewnie bardziej niż dziś. 700 czy 350 k słuchających Programu Alternatywnego, czasy w których milion osób odpalało Radiowy Dom Kultury- to zapisuję po stronie sukcesów. Bo nie było tu podlizywania się i grania „naszych ukochanych artystów”.

Marek Niedźwiecki ODCHODZI z Trójki po 35 latach. Wspierają go polscy muzycy

W ostatnich latach podpisałam wiele listów w obronie kształtu Trójki i przeciwko jej dewastacji. To, że Trójka nadal działa to w wielu miejscach zasługa wyłącznie samego zespołu, który łata profesjonalizmem dziury nieumiejętnego zarządzania. Ostatni akord- ta „pandemiczna” ramówka. Tak naprawdę zaorała naszą antenę pozbawiając słuchaczy ulubionych programów. I – nad czym bardzo ubolewam – dostępu do informacji kulturalnych i wymiany myśli.

Co było dalej – wiecie.

Marek, Hirek, Marcin. Kontynuacja niechlubnej wyliczanki.

Oczywiście emocje wywołują obrazy. Są ich tysiące. Myślę, że dałam tej antenie dużo od siebie – choćby to jak funkcjonowały na antenie Trójki festiwale. To zaczęło się od tego co wymyśliliśmy rozpoczynając współpracę z Open’erem. Byłam wtedy w Trójce nowa, „ta młoda” i na mnie padło 🙂

Po drodze, starsza ja jasno widzi ile dobrego udało nam się zrobić – zarówno w programach muzycznych jak i – powrócę tu jeszcze raz do mojego drugiego pupilka – w Radiowym Domu Kultury. Ten program przetrwał wiele, nawet absurdalne namawianie nas do zmiany „nazwy z PRL”. Litościwie pominę, który dyrektor oceniał program przez taki pryzmat.

Wspieraliśmy zawsze tych, którym trudniej a nie tych, którzy mają budżety i sprawnych ludzi od PRu. Wielu naszych „Kulturystów” rozwinęło wspaniale skrzydła i zyskało uznanie powszechne. Oczywiście nie dzięki nam ale przy naszej pomocy – sekundowanie Wam było wielką frajdą.

Bardzo dziękuję wszystkim ludziom Trójki ze szczególnym uwzględnieniem realizatorów i wszystkich „niewidzialnych” a właściwie „niesłyszanych”. Radio to znacznie więcej niż ego redaktorów.

Bardzo dziękuję artystom, którzy powierzali mi płyty przed premierą, przychodzili na wywiady a przede wszystkim ubogacali moje życie swoją sztuką. Dziękuję słuchaczom. Jeśli kogoś w pracy mojej uraziłam, pominęłam – widocznie nie wykazałam się wystarczającą czujnością – napisała Szydłowska.

Warszawa, 01.04.2017, Nagranie programu Pytanie na sniadanie PnS Telewizji Polskiej TVP2,
N/z. Agnieszka Szydlowska, Image: 425446381, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Radoslaw NAWROCKI / Forum

NZ. Wojciech Mann, Agnieszka Szydlowska
Nagrody muzyczne Trojki – Mateusze 2008 – wreczenie, 10.09.2008, Wa-wa, Image: 423900987, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Radoslaw Nawrocki / Forum

Agnieszka Szydlowska i Marek Niedzwiecki promuja nowa plyte „Chillout cafe 2” w Empiku.
2005-12-11, Image: 428430120, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Wojciech Kurczewski / Forum

Sopot 25.05.2016 r. Gala wreczenia nagrod festiwalu „Dwa Teatry – Sopot 2016”. Nz. Agnieszka Szydlowska., Image: 426895835, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Lukasz Dejnarowicz / Forum

Sopot 25.05.2016 r. Gala wreczenia nagrod festiwalu „Dwa Teatry – Sopot 2016”. Nz. Agnieszka Szydlowska, Jacek Kurski., Image: 426895908, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Lukasz Dejnarowicz / Forum