W ubiegłym tygodniu sporo pisano o rozstaniu TVP z Michałem Olszańskim (64 l.). Dziennikarz, który do tej pory prowadził Pytanie na śniadanie w TVP, nie znalazł swojego nazwiska w nowym grafiku.

Michał Olszański zwolniony z TVP! Telewizja komentuje to tak...

Pracodawcy rozstali się z nim bez ceregieli – jako że Olszański nie był związany z telewizją umową o pracę, stracił ją właściwie z dnia na dzień.

64-letni dziennikarz nie krył swej goryczy. Tymczasem dziś wiadomo już, jaka nowa twarz pojawi się w Pytaniu na śniadanie.

Pudelek dowiedział się, że do nowego grafiku jako prowadzący został włączony Aleksander Sikora, były dziennikarz show-biznesowy związany m. in. z Plotkiem. Sikora prowadził już poranny magazyn TVP w parze z Małgorzatą Tomaszewską, teraz występuje jako jeden z prowadzących Wakacyjną Trasę Dwójki.

Pytanie na śniadanie jest najpopularniejszym programem śniadaniowym w Polsce, co oznacza, że wciąż musi się rozwijać i zaskakiwać widzów. Jesteśmy świadomi, że widownia jest coraz młodsza i oczekuje prowadzących, którzy zdynamizują program. Stąd zmiany w audycji – podaje TVP.

Magda Mołek i Marcin Meller OFICJALNIE pożegnali TVN. Wydali oświadczenia

Przypomnijmy, że między TVP a TVN toczy się ostra walka o widownię ich „morning show”. TVN spadł ostatnio z pozycji lidera, w związku z tym również zaplanowany zmiany kadrowe. Pożegnano się z Magdą Mołek i Marcinem Mellerem, a ich miejsce zajął team Filip Chajzer – Małgorzata Ohme.

Warszawa, 01.05.2019. Nagranie programu ‚Pytanie na Sniadanie’ w TVP2; Malgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora, Fot. Forum

Aleksander Sikora, Fot. Forum

Michał Olszański i Monika Zamachowska, Fot. Gałązka/AKPA