W wakacje w 2023 roku stacja TVN postanowiła wziąć przykład z Edwarda Miszczaka i zdecydowała się zrobić czystki w kadrze prowadzących. Na pierwszy ogień poszło „Dzień Dobry TVN”, z którego wyleciało aż pięcioro prowadzących i z programem pożegnali się Małgorzata Rozenek, Agnieszka Woźniak-Starak, Małgorzata Ohme, Anna Kalczyńska oraz Andrzej Sołtysik.

TYLKO U NAS! Patrycja Sołtysik komentuje zwolnienie męża z Dzień Dobry TVN

Andrzej Sołtysik o utracie pracy w „Dzień dobry TVN”. Wpadł w depresję

Ten ostatni udzielił niedawno wywiadu dla portalu Świat Gwiazd, w którym otworzył się w temacie swojego zwolnienia i jego opłakanych skutków. Okazuje się, że utrata pracy wpędziła dziennikarza w głęboką depresję:

Wpadłem w depresję, jak to u facetów w moim wieku bywa, przy stracie pracy. Bardzo głęboki, ale niedługi epizod depresyjny. Dotarłem do granic, do dna depresji. A potem jakoś czas leczy rany, trochę czasu minęło, życie zaczęło się toczyć dalej – wyjawił.

Jednocześnie przyznał, że zupełnie nie spodziewał się zwolnienia po 25 latach pracy w stacji. Przez cały ten czas był pewien, że nie grozi mu utrata pracy:

Nie powiedziano mi, dlaczego. Powiedziano mi tylko, że to nic osobistego. To była chyba prosta selekcja. Przyszła nowa pani dyrektor, postanowiła coś zmienić, albo miała taką sugestię, żeby coś zmienić, żeby prowadzących było mniej. Wybrała sobie swoich, namaściła następnych i powstała nowa „drużyna pierścienia” i ja się w niej nie znalazłem. Myślałem, że mam tam swoje miejsce jako pan Andrzej z telewizji śniadaniowej.

TVN poinformował o zmianach w DDTVN. Poszły zwolnienia! Odchodzi aż 5 prowadzących

pasekkozak

scena z: Andrzej Sołtysik, SK:, , fot. AKPA

scena z: Andrzej Sołtysik, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Andrzej Sołtysik, SK:, , fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

scena z: Andrzej Sołtysik, SK:, , fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

scena z: Andrzej Sołtysik, SK:, , fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Andrzej Sołtysik, Patrycja Sołtysik, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Andrzej Sołtysik, SK:, , fot. Gałązka/AKPA

scena z: Paulina Krupińska-Karpiel, Andrzej Sołtysik, Małgorzata Rozenek-Majdan, Damian Michałowski, Ewa Drzyzga, Małgorzata Ohme, Filip Chajzer, Anna Kalczyńska, Krzysztof Skórzyński, SK:, , fot. Gałązka/AKPA

Andrzej Sołtysik, Patrycja Czop, fot. Niemiec/AKPA

Andrzej Sołtysik/fot. AKPA