Page Six donosi, że Brad Pitt (60 l.) wygrał ostatnią rozprawę w sądzie w swojej epickiej batalii prawnej ze swoją byłą Angeliną Jolie (48 l.) o ich francuską winnicę Château Miraval, której wartość określana jest na 500 milionów dolarów.

Pax Jolie-Pitt, „Jesteś światowej klasy dupkiem”

Aktor i laureat Oscara stanął przed sądem w Kalifornii i Luksemburgu w sprawie Château Miraval, argumentując, że powinien mieć pakiet kontrolny nad biznesem, po tym, jak jego była żona sprzedała swoje udziały (50%)  Jurijowi Sheflerowi, właścicielowi rosyjskiej wódki Stoli.

Angelina Jolie próbując zemścić się na byłym mężu, którego oskarża o przemoc domową, sprzedała połowę winiarni rosyjskiemu oligarsze, mimo, że było wielu innych zainteresowanych kupnem.

Brad Pitt wygrywa z Angeliną Jolie

Początkowo Brad Pitt posiadał 60% udziałów w Château Miraval, jednak w prezencie ślubnym aktor miał przekazać dodatkowe 10% udziałów Angelinie Jolie w symbolicznym geście partnerstwa. Teraz walczył o większościowy pakiet kontrolny, by rosyjski oligarcha nie miał możliwości podejmowania decyzji za niego.

Wylansowany Brad Pitt wygląda jak 24 lata temu w „Fight Club”

Angelina Jolie i Brad Pitt tworzyli wzorowe małżeństwo. Jednak od kilku lat para walczy ze sobą w sądzie, aktorka szasta oskarżeniami, a ich adoptowane dzieci nie mają z nim kontaktu, a nawet przestały używać jego nazwiska. Nie wiadomo jaka jest prawda, wiadome jest jednak to, że nikt nie przypuszczał, że to hollywoodzkie „love story” skończy się tak tragicznie.

Zajrzyj do galerii zdjęć poniżej: