Relacje Angeliny Jolie z Bradem Pittem od zawsze były bardzo burzliwe, a wokół ich związku nie brakowało kontrowersji. Choć tworzyli jedną z najpopularniejszych hot par w show-biznesie, Angelina została oskarżona o rozbicie małżeństwa Brada Pitta z Jennifer Aniston.

W 2014 roku Angelina i Brad wzięli ślub w prywatnej kaplicy, znajdującej się na terenie winiarni Château Miraval w Correns, którą kupili kilka lat wcześniej za 28 milionów dolarów. I choć zarzekali się, że żadna ze stron nigdy nie sprzeda posiadłości bez konsultacji z drugą ze stron, po burzliwym rozstaniu nie wszystko poszło zgodnie z oczekiwaniami.

Angelina Jolie działa, by FBI na nowo otworzyło sprawę Brada Pitta: „Chce by cierpiał”

Angelina Jolie wygrała z Bradem Pittem proces o winiarnie

Jakiś czas temu Brad Pitt oskarżył byłą żonę o niedotrzymanie obietnicy i pozwał Jolie, ponieważ jak twierdził, bez jego wiedzy oraz zgody pozbyła się udziałów w winiarni Château Miraval. Aktorka sprzedała je należącej do rosyjskiego oligarchy Yuriego Sheflera grupy Stoli Group. Według Pitta, celowo zataiła warunki umowy. Aktor zażądał więc unieważnienia zawartej transakcji oraz odszkodowania.

Winnica Château Mirval była wspólną inwestycją hollywoodzkiej pary i kosztowała 60 milionów dolarów. Udział aktora szacowany jest na 36 mln, czyli 60% całości, a aktorki — 24 mln dolarów czyli 40%. W oświadczeniu opublikowanym przez prawników aktora mogliśmy przeczytać:

Takie działanie ze strony Jolie miało – zdaniem Pitta – działać na niekorzyść winnicy i zniszczyć jej reputację. Aktor twierdził także publicznie, że była żona nie przyczyniła się do sukcesu rozwoju firmy i stworzenie globalnego biznesu z tego miejsca było tylko i wyłącznie jego zasługą.

Jak się jednak okazuje, sąd nie przychylił się do wniosku Brada Pitta. Zgodnie z wyrokiem dokumentacja związana z przekazaniem udziałów nowemu współwłaścicielowi winnicy Château Miraval, musi zostać przekazana. J

ednocześnie jak podał serwis „Page Six”, osoby z bliskiego otoczenia Angeliny zapewniają, że Pitt nie kierował się dobrem stworzonego wspólnie biznesu, a jedynie niechęcią do swojej ex:

Każdy racjonalny człowiek byłby szczęśliwy, gdyby Stoli (firma Jurija Szeflera — red.) był jego partnerem w ich biznesie. Mają najlepszy marketing i dystrybucję. Pitt po prostu nie widzi niczego poza swoją nienawiścią do Jolie.

 

Brad Pitt przyjechał do Rzymu. Jest tam właśnie Angelina Jolie!

Reuters / Forum

Angelina Jolie odwiedziła byłego męża z butelką wina. Żałuje, że się z nim rozwiodła?

Angelina Jolie

Angelina Jolie o życiu po rozwodzie

Angelina Jolie, Brad Pitt/fot. FORUM

Brad Pitt zarzuca Angelinie, że „celowo chciała wyrządzić mu krzywdę”

Brad Pitt

Brad Pitt fot. Reuters / Forum

Brad Pitt

Brad Pitt fot. Reuters / Forum

Reuters / Forum

Backgrid UK / Forum