Proces sądowy w którym Brad Pitt pozwał Angelinę Jolie o bezprawną sprzedaż wartej 35 milionów dolarów winnicy nabiera głębszych barw. Pitt właśnie przedstawił dowody na to, że Jolie celowo „starała się wyrządzić mu krzywdę”, sprzedając swoje udziały w firmie winiarskiej.

Brad Pitt oskarża Angelinę Jolie

W lutym tego roku do mediów trafiła informacja, że aktor pozwał swoją byłą żonę. W oskarżeniu zarzucał jej, że nie przedstawiła swojemu byłemu mężowi warunków dotyczących sprzedaży ani samej umowy, a decyzję podjęła samodzielnie. Wedle najnowszych doniesień opublikowanych przez magazyn People para zawarła umowę, że żadne z nich nie może sprzedać swojej części udziałów bez swojej wiedzy.

Angelina Jolie działa, by FBI na nowo otworzyło sprawę Brada Pitta: „Chce by cierpiał”

„Jolie kontynuowała rzekomą sprzedaż w tajemnicy, celowo trzymając Pitta w niewiedzy i świadomie łamiąc prawa zawarte w umówie” – czytamy w pozwie.

Pozew Brada twierdzi również, że firma Angeliny Nouvel była winna jego firmie Mondo Bongo prawo pierwokupu, a sprzedaż naruszyła to prawo. Angelina została wcześniej upoważniona do sprzedaży swojego udziału w posiadłości we wrześniu.

Brad Pitt POZYWA Angelinę

Zespół Brada twierdzi, że Yuri Shefler (człowiek, któremu Angelina sprzedała winnicę) rozpoczął wrogie przejęcie firmy Miraval i próbuje zdobyć „poufne i zastrzeżone informacje na korzyść konkurencyjnego przedsiębiorstwa”.

Brad Pitt jest w związku ze… szwedzką piosenkarką Lykke Li

Jego zespół oskarża również Sheflera o „okrucieństwo w biznesie i wątpliwe powiązania zawodowe”, co z kolei „zagraża reputacji tak starannie zbudowanej marki Pitta”. Dodali: „Jolie starała się zmusić Pitta do partnerstwa z nieznajomym, a co gorsza, nieznajomym o złych skojarzeniach i intencjach”.

To jest widok! Brad Pitt i Bradley Cooper wybrali się razem na US Open

Brad domaga się teraz odszkodowania „w wysokości, którą należy udowodnić na rozprawie”, wraz z rzekomą sprzedażą dokonaną przez Angelinę, która ma zostać uznana za „nieważną”. Prosi również o rozprawę przed ławą przysięgłych.

Będzie proces na miarę Depp-Heard?

 

Angelina Jolie i Brad Pitt w objęciach

Angelina Jolie, Brad Pitt/fot. Forum

Angelina Jolie i Brad Pitt w objęciach

Angelina Jolie, Brad Pitt/fot. Forum

Angelina Jolie i Brad Pitt w objęciach

Angelina Jolie, Brad Pitt/fot. Forum