Paweł Królikowski od kilku lat miał problemy zdrowotne. W 2015 roku przeszedł operację wycięcia tętniaka mózgu, jednak po kilku latach problemy powróciły, a aktor kilkukrotnie trafiał do szpitala. W grudniu ubiegłego roku aktor znów znalazł się na oddziale, gdzie przebywał przez kilka tygodni. Zmarł w szpitalu 27 lutego.

Antek Królikowski zorganizował swojej dziewczynie WYJĄTKOWE urodziny

Antek Królikowski wspomina ojca

Od śmierci Pawła Królikowskiego jego rodzina poświęciła mu kilka wpisów w mediach społecznościowych. Nie inaczej było w Dzień Ojca. Antek opublikował ich wspólne zdjęcie i zdradził, że zamierza zająć się tym, czym w przeszłości zajmował się jego ojciec. Wraz z rodziną chcą zachować tradycję festiwalu, który wymyślił Paweł Królikowski.

W zeszłym roku, jechaliśmy razem z Tatą do Kudowy Zdroju, przygotowywać 4. Edycje Festiwalu Kultury Polskiej i Czeskiej CZPL. W tym roku chcemy wraz z rodziną zachować tradycje festiwalu, który wymyślił Ojciec, a wydarzenie zmienia nazwę na Festiwal CZPL im. Pawła Królikowskiego. W ostatni weekend lipca w Kudowie Zdroju w kinie samochodowym a także kudowskim teatrze, pokażemy filmy z udziałem Taty. Przygotowujemy też film-koncert z udziałem artystów związanych z Ojcem i ideą festiwalu. Planowany jest coroczny konkurs piosenki polskiej i czeskiej, a także inne atrakcje możliwe do zrealizowania w obecnej rzeczywistości. Gdziekolwiek teraz jedziesz Tato, wierzę że masz się dobrze! Szerokiej drogi! Do zobaczenia w Kudowie! – napisał Antek.

View this post on Instagram

W zeszłym roku, jechaliśmy razem z Tatą do Kudowy Zdroju, przygotowywać 4. Edycje Festiwalu Kultury Polskiej i Czeskiej CZPL @festival_czpl . W tym roku chcemy wraz z rodziną zachować tradycje festiwalu, który wymyślił Ojciec a wydarzenie zmienia nazwę na Festiwal CZPL im. Pawła Królikowskiego. W ostatni weekend lipca w Kudowie Zdroju w kinie samochodowym a także kudowskim teatrze, pokażemy filmy z udziałem Taty. Przygotowujemy też film-koncert z udziałem artystów związanych z Ojcem i ideą festiwalu. Planowany jest coroczny konkurs piosenki polskiej i czeskiej a także inne atrakcje możliwe do zrealizowania w obecnej rzeczywistości. Więcej informacji na stronie @festival_czpl… Gdziekolwiek teraz jedziesz Tato, wierzę że masz się dobrze! Szerokiej drogi! Do zobaczenia w Kudowie! 🐰🙏 #dzienojca #tato #pawełkrólikowski #festiwalczpl 🇨🇿🇵🇱

A post shared by Antoni Królikowski (@antek.krolikowski) on

ZOBACZ TEŻ:

Paweł Królikowski skończyłby dzisiaj 59 lat. Antek WZRUSZYŁ fanów jego zdjęciem

Antek Królikowski naraził się na gniew fanów TYM zdjęciem: „Poproszę o dawanie dobrego przykładu”

Małgorzata Ostrowska-Królikowska pokazała wnuka. Fani widzą podobieństwo

Antek Królikowski wspomina ojca

Paweł Królikowski/fot. Akpa

Paweł Królikowski w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Paweł Królikowski/fot. Gałązka/AKPA