W grudniu tego roku fani Avril Lavigne (30 l.) zaczęli się mocno niepokoić po tym, jak na Twitterze piosenkarki pojawił się następujący wpis:

Czuję się fatalnie, ponieważ nie mogłam powiedzieć fanom, dlaczego tak długo jestem nieobecna – napisała Lavigne. – Jestem rozdarta, bo to prywatna sprawa. Nie czuję się dobrze. Chodzi o pewne problemy ze zdrowiem. Dlatego proszę, pamiętajcie o mnie w swoich modlitwach.

Dziś już wiadomo, że wokalistka wcale nie przesadzała. Avril jest bardzo poważnie chora. Na szczęście leczenie przynosi efekty i piosenkarka powoli wraca do formy.

Szczegóły na temat choroby Lavigne opisuje People.

Wszystko zaczęło się w październiku ubiegłego roku. Piosenkarka poleciała z grupą przyjaciół do Las Vegas świętować swoje 30. urodziny. Ale zamiast zabawy i imprez dostała w prezencie fatalne samopoczucie. Przez kilkanaście tygodni Avril czuła się fatalnie, jednak lekarze nie wiedzieli, co jej jest.

Prawie nie jadłam. Kiedy poszłam na basen, musiałam zaraz wracać i kłaść się do łóżka – wspomina wokalistka. – Znajomi pytali: Co się z tobą dzieje? Nie miałam pojęcia.

W końcu lekarzom udało się postawić diagnozę. Okazało się, że Lavigne ma wiele objawów boreliozy – choroby przenoszonej przez kleszcze.

Nie miałam pojęcia, że ugryzienie robaka może doprowadzić do czegoś takiego – mówi gwiazda. – Przez pięć miesięcy byłam przykuta do łóżka.

Był czas, że nie mogłam oddychać, nie mogłam mówić i ruszać się – wspomina Avril. – Myślałam, że umieram.

Był moment, gdy przez cały tydzień nie wchodziłam pod prysznic, bo po prostu nie mogłam się utrzymać na nogach. Czułam się tak, jakby uchodziło ze mnie życie.

Dziś jest już lepiej – jak mówi Lavigne o 80 procent lepiej.. Piosenkarka powoli zbiera się do życia, a swoich wiernych fanów, którzy przez cały okres choroby trwali przy niej i zapewniali o swej modlitwie i wsparciu, zapewnia, że niedługo będzie miała dla nich nowy materiał muzyczny.

Avril Lavigne: Przez pięć miesięcy byłam przykuta do łóżka

Avril Lavigne: Przez pięć miesięcy byłam przykuta do łóżka

Avril Lavigne: Przez pięć miesięcy byłam przykuta do łóżka