Ostatnie tygodnie minęły w cieniu dyskusji o kontrowersyjnym wyroku Trybunału Konstytucyjnego i praw kobiet w Polsce. Wiele znanych osób przyłączyło się do protestujących na ulicach Polaków, a wśród nich znalazła się m.in. Barbara Kurdej-Szatan, która nową sesją zabrała głos w ważnej sprawie.

Podekscytowana Kurdej-Szatan o powrocie do formy. „Już wchodzę we wszystkie moje spodnie”

Basia Kurdej-Szatan w czerwonej sukience

Aktorce towarzyszyła Ada Fijał i Katarzyna Dąbrowska. Gwiazdy w bojowych pozach przypomniały, że 28 listopada minęły 102 lata od uzyskania przez Polki praw wyborczych.

Gwiazdy zaprezentowały kreacje autorstwa Sebastiana Szarata, które kolorem i kształtem nawiązywały do symbolu protestu, czyli czerwonej błyskawicy. Zdjęcie zostało opatrzone wymownym wpisem.

Baby shower – niespodzianka Basi Kurdej-Szatan. Luksusowa lokalizacja

102 lata temu Polki walczyły o swoje prawa. Większość społeczeństwa uważała, że „to i tak nic nie da…” Wywalczyły! Dzięki nim, od 102 lat mamy prawa wyborcze. Dziś znów musimy walczyć… to smutne, absurdalne i uwsteczniające. Ale nie damy się. Kobiety – piękne, mądre, wrażliwe.. w nas SIŁA. Kocham Was!! Z potrzeby serca w takich momentach powstają przeróżne wartościowe teksty, wiersze, piosenki, muzyka, całe spektakle, czy też kreacje. Z takiej potrzeby powstała również ta sesja – napisała gwiazda „M jak miłość”.

To samo zdjęcie pojawiło się na profilu Ady Fijał.

Barbara Kurdej-Szatan pokazała WYPASIONY wózek Henia. Taki sam ma inna gwiazda: „Świetna fura”

Nadal jednak istnieją prawa, o które musimy walczyć. To prawo do wolności wyboru. Nawet w tych bardzo trudnych tematach – można przeczytać pod wpisem aktorki.

Również Katarzyna Dąbrowska pochwaliła się efektami sesji.

Dziś 102. rocznica uzyskania przez Polki biernych i czynnych praw wyborczych. Jednak wciąż musimy upominać się o swoje prawa – napisała.

Podoba wam się taka forma aktywizmu?

Barbara Kurdej-Szatan z mężem na kanapie

Rafał Szatan, Barbara Kurdej-Szatan/fot. Instagram/kurdejszatan

Rafał Szatan i Barbara Kurdej-Szatan na imprezie

Rafał Szatan, Barbara Kurdej-Szatan/fot. AKPA

Rafał Szatan i Barbara Kurdej-Szatan na telekamerach

Rafał Szatan, Barbara Kurdej-Szatan/fot. AKPA