Nie jest to pierwszy przypadek twierdzeń o „wybielaniu” Beyonce. W 2008 roku gwiazda, która urodziła się i wychowała w Teksasie przez afroamerykańskiego ojca i matkę z małżeństwa „mieszanego”, spotkała się z kontrowersjami związanymi z jej coraz jaśniejszą karnacją. 

Przyrodni brat Beyonce mieszka w przyczepie kempingowej

Teraz w sieci pojawiły się komentarze, że piękna artystka, która właśnie pozowała na ściance obok Taylor Swift jest już niemal z nią „identyczna”. W 2008 roku marka L’Oreal zaprzeczyła, że w kampanii reklamowej używała filtrów do rozjaśniania skóry gwiazdy. Podobne zarzuty spotkały mega gwiazdę, gdy w 2012 roku promowała  swój album „4”. Następnie była kampania Tiffany & Co. z 2021 roku.

Piękna Beyonce z coraz jaśniejszą karnacją?

Nie jest tajemnicą, że czarnoskóre osoby stosują np. kosmetyki rozjaśniające odcień skóry, by wpisać w najbardziej  „pożądany” aktualnie na świecie kanon. Oczywiście pojęcie „doskonałości” różni się u poszczególnych osób w zależności od różnych osobistych preferencji, a także standardów społecznych, które panują na naszym globie. Fryzura, kontury twarzy, wygląd oczu… Dla niektórych ważny jest także kolor skóry.

Pamiętacie jak Beyonce wyróżniła Polaka? Zobaczcie wideo

Nie jest tajemnicą, że wiele gwiazd poddało się zabiegom rozjaśniającym skórę. Beyoncé przeszła transformację swojego wyglądu, co widać chociażby na zdjęciach sprzed lat. Jej odcień skóry jest teraz wyraźnie jaśniejszy niż na początku kariery.

Zabiegi wybielania skóry, które od lat stosują setki tysięcy osób obejmują roztwory stosowane miejscowo, zabiegi laserowe lub inne techniki złuszczające naskórek mające na celu kontrolowanie ilości melaniny.

Zobaczcie więcej zdjęć w galerii poniżej: