Kawałek historii mody znów na sprzedaż! Jedna z najsłynniejszych części garderoby księżnej Diany może być twoja, za bagatela 500,000 złotych.

TAK wyglądała zapasowa sukienka ślubna księżnej Diany

Różowa bluzka zmarłej księżnej Walii, którą miała na portrecie zaręczynowym z ówczesnym księciem Karolem w 1992 r., będzie można kupić na aukcji Julien’s Auctions i Turner Classic Movies Hollywood Legends.

„Różowa bluzka z krepy z kołnierzykiem przypominającym kryzę i luźnymi zakładkami” i została zaprojektowana przez Davida i Elizabeth Emanuel, którzy później stworzyli jej suknię ślubną.

Royal engagement 1981 between Prince Charles ( Prince of Wales ) and Lady Diana Spencer

Bluzka z zaręczynowego portretu

Elizabeth Emanuel napisała w swojej książce, że klientka zostawiła plamę z tuszu do rzęs na szytej na zamówienie sukni, co skłoniło Emanuelów do wykorzystania materiałów do produkcji bluzki dla księżnej Diany, „Kiedy zobaczyła naszą bluzkę na wieszaku, zakochała się w niej”.

TAK wygląda najdroższy sweter świata. Nosiła go księżna Diana

Aukcja odbędzie się w dniach 14–17 grudnia zarówno w Beverly Hills, jak i na stronie internetowej domu aukcyjnego. Podczas aukcji będzie można kupić także suknię wieczorową noszona przez Dianę w 1985 roku. A także m.in. ubrania noszone przez Audrey Hepburn, Glorię Swanson, Barbrę Streisand.

Zajrzyj do galerii zdjęć poniżej: