Po ponad 40 latach światło dzienne zobaczyły projekty „zapasowych” sukien ślubnych księżnej Diany. Brytyjska projektantka sukni ślubnej Diany, Elizabeth Emanuel, ujawniła w rozmowie z magazynem HELLO, że księżna miała drugą suknię ślubną – na wszelki wypadek.

Księżna Diana sfingowała swoją śmierć? Tak przez lata myśleli jej synowie

29 lipca 1981 roku Lady Di poszła do ołtarza w efektownej sukni ślubnej z bufiastymi rękawami, ręcznie ozdobionej 10,000 cekinów i perłami z masy perłowej i wykończonej zapierającym dech w piersiach 25-metrowym trenem. Całość idealnie pasowała do ówczesnej mody lat 80., majestatycznego miejsca katedry św. Pawła i słynnego męża z arystokratycznym rodowodem.

Zapasowa suknia ślubna została uszyta na wypadek, gdyby tajemnica prawdziwej sukni wyszła na jaw przed planowaną uroczystością. Na szczęście nigdy nie była użyta. Sukienka została uszyta z jedwabnej tafty w kolorze jasnej kości słoniowej z wyhaftowanymi detalami na dole i na rękawach. Na gorsecie wszyto małe perły, wyznała Elizabeth Emanuel.

Elizabeth Emanuel - Hello Magazine

Elizabeth Emanuel o zapasowej sukni księżnej Diany

Elizabeth Emanuel, która wraz ze swoim ówczesnym partnerem Davidem zaprojektowała suknię ślubną Diany, otworzyła się w rozmowie z magazynem HELLO! na temat „zapasowej” sukni, którą stworzyli dla rodziny królewskiej.

William o swojej matce. Z tego była bardzo niezadowolona

[Diana] poprosiła nas, abyśmy zachowali to w głębokiej tajemnicy, co zrobiliśmy […] Prasa chciała wiedzieć, kto zaprojektował jej suknię ślubną, zainteresowanie było tak ogromne, że jednak musieliśmy ogłosić to w tym czasie”, wyjaśniła dziś 70-letnia Elizabeth Emanuel.

Projektantka podczas swojej czterdziestoletniej kariery ubierała takie gwiazd jak: Madonnę, Elizabeth Taylor i Priyankę Choprę.

Ksieżna Diana, książę Karol w dniu ślubu, fot. AGIP / Rue des Archives / Forum

Kristen Stewart zagra księżną Dianę

księżna Diana, książę Karol/fot. Forum