Borys Szyc (41 l.) jest kolejną znaną osobą, którą Sylwester Latkowski pokazał w filmie „Nic się nie stało” dotyczącym afery pedofilskiej w nadmorskich klubach. Aktor dawniej się w nich pojawiał. Twórca dokumentu chciał uzyskać od niego informacje na temat tego, co tam widział – Szyc ujawnił rozmowy i twierdzi, że nie ma z tym nic wspólnego.

Renata Kaczoruk odnosi się do wykorzystania jej wizerunku w filmie „Nic się nie stało”. Pisze, co robiła w „Zatoce Sztuki”

Boryc Szyc ujawnia rozmowy z Sylwestrem Latkowskim

Borys Szyc wydał oświadczenie, w którym przyznał, że gdy miał problemy z alkoholem, bywał w trójmiejskich klubach, ale nie jest powiązany z tą aferą. Obecnie prowadzi nowe życie i chce się odciąć od przeszłości.

Aktor ujawnił również treść rozmowy z Sylwestrem Latkowskim. Reżyser koniecznie chciał wyciągnąć od Szyca informacje i wielokrotnie prosił go o spotkanie.

Korespondencja z Latkowskim
Tak pracuje dokumentalista Sylwester. Wiele miesięcy napastowania, noc i dzień – napisał aktor.

Rozmowa Borysa Szyca z Sylwestrem Latkowskim:

Kuba Wojewódzki o Sylwestrze Latkowskim: „Dla mnie jesteś płatnym medialnym zabójcą”

Pan Latkowski zaczął mnie atakować swoimi wiadomościami w lipcu 2019.  Koniecznie chciał bym mu powiedział coś sensacyjnego, bo przecież jak tam chlałem, to na pewno „coś” wiem. (…) Najpierw prosił, potem chciał się bratać, przyznał do swoich problemów z alkoholem, wypisywał do mnie miesiącami, o różnych porach dnia i nocy (…) Pan Latkowski wiedział dokładnie od prezydenta Karnowskiego, że wspierałem walkę z tym miejscem. W filmie nie ma mojego „TAK DLA ZATOKI”. Mimo to postanowił odegrać się na mnie i spróbować zniszczyć moje dobre imię.

Borys Szyc pisze, że gardzi tym, co działo się w „Zatoce Sztuki”.

Pan Latkowski zwraca się więc do mnie personalnie w debacie po filmie, bym powiedział jakąś rzekomą prawdę, którą skrywam o moim „przyjacielu Turczyńskim”. Żaden to mój przyjaciel Panie Sylwestrze, pogardzam tym, co działo się w tym miejscu, reklamowanym jako miejsce spotkań ze sztuką.

Nergal komentuje film Latkowskiego „NIC SIĘ NIE STAŁO”. Zapowiedział, że wyciągnie konsekwencje!

Borys Szyc wydał oświadczenie:

Borys Szyc

Borys Szyc fot. Baranowski Michał/AKPA

Sylwester Latkowski na ściance

Sylwester Latkowski fot. Piętka Mieszko/AKPA