W środę wieczorem na antenie TVP1 został wyemitowany film „Nic się nie stało” Sylwestra Latkowskiego. Produkcja miała zwrócić uwagę na pedofilię w polskim środowisku show-biznesowym. Cała afera ma być powiązana z jednym z sopockich klubów, który chętnie odwiedzają celebryci. Po emisji jest niezwykle głośno o Sylwestrze Latkowskim. Kim jest reżyser, który nakręcił kontrowersyjny dokument?

Korwin-Piotrowska o filmie Sylwestra Latkowskiego: Lincz się zaczął

Sylwester Latkowski – data i miejsce urodzenia

Sylwester Latkowski urodził się 13 lipca 1966 w Elblągu.

Kim jest Sylwester Latkowski?

Jest reżyserem filmów dokumentalnych, teledysków, autorem i prezenterem programów telewizyjnych, a także publicystą. W przeszłości, a dokłądniej w latach 2013-2015 był redaktorem naczelnym tygodnika „Wprost”. Od 2015 roku jest redaktorem naczelnym serwisu Kulisy24. Współtworzy programy na potrzeby Telewizji Polskiej. Był także autorem serii reportaży dla Polsatu. Przez wiele lat nie miał nic wspólnego ze środowiskiem filmowym – imał się różnych zajęć i zawodów, prowadził własne przedsiębiorstwa.

Sylwester Latkowski – przeszłość, problemy z prawem

Sylwester Latkowski był poszukiwany w związku ze sprawą podwójnego zabójstwa w Szczecinie. Od 1993 roku przez pięć lat urywał się w Rosji. Po powrocie, pod koniec lat 90. został skazany na karę 2 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności za wymuszenie rozbójnicze. W więzieniu spędził 19 miesięcy.

Radosław Majdan wściekły po „Nic się nie stało”: Nerwy i stres to ostatnie czego moja żona teraz potrzebuje

Sylwester Latkowski na ściance

Sylwester Latkowski/fot. AKPA

Filmy Sylwestra Latkowskiego

W jego portfolio znalazło się kilkanaście filmów, jednak o niektóry było szczególnie głośno. Najbardziej znane jego produkcje to:

  • To my, rugbiści – film o drużynie Arki Gdynia w rugby. Produkcja wywołała wiele kontrowersji, a Latkowskiego oskarżono o gloryfikowanie przemocy
  • Blokersi – dokument o środowisku hip-hopowym;
  • Gwiazdor – dokument o Michale Wiśniewskim;
  • PUB 700 – film o Leszku Możdżerze;
  • Śledczak – produkcja o sytuacji aresztów śledczych;
  • Pedofile – film o niemocy władz w ściganiu pedofilów, mechanizmach, które nie dopuszczają do ujawnienia prawdy o nich na przykładzie siatki pedofilskiej z Dworca Centralnego w Warszawie.

Kuba Wojewódzki o Sylwestrze Latkowskim: „Dla mnie jesteś płatnym medialnym zabójcą”

„Nic się nie stało” Sylwestra Latkowskiego

Dokument „Nic się nie stało” ma zwrócić uwagę na przemoc seksualną, prostytucję i pedofilię w polskim środowisku show-biznesowym. W filmie została zarysowana historia 14-letniej Anaid z Gdańska, która w 2015 roku rzuciła się pod pociąg, po tym jak wyznała koleżance, że została zgwałcona. Napastnikiem miał być Krystian W. – „Krystek”, który według śledztwa, wielokrotnie zaczepiał nieletnie dziewczyny, a niektóre gwałcił. Działał bezkarnie przez wiele lat na terenie Trójmiasta – głównie w sopockim lokalu „Zatoka Sztuki”. Razem z „Krystkiem” oskarżono też czterech innych mężczyzn, w tym Marcina T. – „Turka”, zarządcę m.in. „Zatoki Sztuki”.

Sylwester Latkowski w przeszłości

Sylwester Latkowski/fot. AKPA

Afera i kontrowersje po filmie „Nic się nie stało”

Sylwester Latkowski w swoim dokumencie pokazał, że celebryci chętnie odwiedzali nadmorskie kluby, zwłaszcza te w Sopocie. Wśród osób, które wymienił jest m. in. Kuba Wojewódzki, Radosław Majdan, Natalia Siwiec, Adam „Nergal” Darski czy Blanka Lipińska. Rzekomo są powiązani z aferą. Wymienione osoby już wydały oświadczenia i odpierają wszelkie zarzuty.

Film „Nic się nie stało” miał premierę kilka dni po emisji filmu Tomasza i Marka Sekielskich „Zabawa w chowanego”, który opowiada o pedofilii w polskim Kościele. Niektórzy uważają, że film Sylwestra Latkowskiego jest odpowiedzią na produkcję braci Sekielskich.

ZOBACZ TEŻ:

Natalia Siwiec odpowiada na zarzuty po filmie Latkowskiego (OŚWIADCZENIE)

Blanka Lipińska KOMENTUJE film Sylwestra Latkowskiego „Nic się nie stało”: To się nazywa MANIPULACJA

Doda mocno o Radku Majdanie i Blance Lipińskiej po emisji filmu Latkowskiego

Sylwester Latkowski w przeszłości

Sylwester Latkowski/fot. AKPA

Sylwester Latkowski w przeszłości

Sylwester Latkowski/fot. AKPA