Renata Kaczoruk (34 l.) i Kuba Wojewódzki (56 l.) to kolejne ze znanych osób, których wizerunek został wykorzystany w filmie „Nic się nie stało” Sylwestra Latkowskiego – użyto zdjęcia zrobionego w jednym z klubów, w których miało dochodzić do nadużyć seksualnych na nieletnich. Mocno w tej sprawie wypowiedział się dziennikarz, dołączyła do niego również była partnerka.

Kuba Wojewódzki o Sylwestrze Latkowskim: „Dla mnie jesteś płatnym medialnym zabójcą”

Renata Kaczoruk o wykorzystaniu jej wizerunku w filmie „Nic się nie stało”

Renata Kaczoruk odniosła się do produkcji Sylwestra Latkowskiego na swoim Instagramie. Wprawdzie w filmie nie padły żadne konkretne oskarżenia, ale użyto zdjęć celebrytów w kontekście afery pedofilskiej.

Obudziło mnie słońce i zapachu bzu. Budziłam się bezpieczna, uśmiechnięta, bez traumatycznych wspomnień. Jeśli tak pamiętasz swoje poranki z dzieciństwa, masz za co być wdzięczny każdego dnia. Tak czuję, myśląc o ofiarach pedofilów, przedstawionych w filmie Tomasza Sekielskiego i materiale Latkowskiego. Jestem wdzięczna rodzicom i Państwu, którzy uchronili mnie przed wykorzystaniem seksualnym, gdy byłam bezbronna. Chciałabym, żebyśmy mogli spać spokojnie, wiedząc że kolejne pokolenia też rosną bezpieczne – zaczęła.

Natalia Siwiec odpowiada na zarzuty po filmie Latkowskiego (OŚWIADCZENIE)

Dalej modelka pisze, co robiła ze swoim byłym partnerem w „Zatoce Sztuki”:

Mówmy jednym głosem, w imieniu tych najbardziej bezbronnych. Bo ofiary tych wydarzeń są odsunięte na bok a ich traumy znowu WYKORZYSTANE.. do zbudowania medialnej afery, publicznego oskarżania i wciągania w nią osób, które przyciągają uwagę mediów.. Takich jak ja i mój były partner, z którym tworzyliśmy stabilny, trwający 6 lat związek i zatrzymywaliśmy się w “Zatoce sztuki” na obiad w przerwie w spacerze i wpadliśmy na otwarcie na dachu restauracji.. Dziś obudziliśmy się oskarżeni i zmuszeni do tłumaczenia się. Łączenie nas z tragicznymi wydarzeniami, które miały tam miejsce jest skandaliczną manipulacja i próbą przyciągnięcia atencji widzów naszym kosztem. Nigdy nie mieliśmy nic wspólnego z osobami wskazanymi w programie ani też wiedzy na temat tamtejszych zdarzeń. Tak samo jak program nie ma nic wspólnego z walką o chronienie nieletnich…

Renata Kaczoruk wydała oświadczenie – cały jej wpis tutaj:

https://www.instagram.com/p/CAc0tnSHESE/?utm_source=ig_web_copy_link

Kaczoruk twierdzi, że film ma odwrócić uwagę od tematu wykorzystywania dzieci przez księży.

Dziś jesteśmy parę lat starsi i już wiemy czemu władzy służą wywołujące nasze emocje tematy. Bardziej niż obronę poszkodowanych, mają wywoływać burzę piaskową, przykrywającą pobłażane w upolitycznionych wyrokach dramaty, które przez lata wydarzały się na plebaniach. Nie dajmy się wszyscy wmanewrować. Odmówmy ponurej zabawy Latkowskiemu w jego nieczysta grę, z zamówienia publicznego. I wyciągnijmy konsekwencje za to tego czemu służą wydawane pieniądze z płaconych przez nas podatków… 2mld zł na szerzenie nienawiści i PRZYKRYWANIE cierpienia dzieci skrzywdzonych i pozbawionych możliwości domagania się sprawiedliwości.. Ich sprawy w całym prokuratura umarza. Stańmy z nimi murem. Kuba, dołączam do Ciebie. I zachęcam wszystkich innych do tego samego.

Modelka zapewnia również, że pozwie TVP za zniesławienie.

Nergal komentuje film Latkowskiego „NIC SIĘ NIE STAŁO”. Zapowiedział, że wyciągnie konsekwencje!

Oglądaliście film? Co myślicie o całej sprawie?

 

https://www.youtube.com/watch?v=wMDn2Dw5Buc&feature=emb_title

Renata Kaczoruk na koncercie "Artyści przeciw nienawiści"

Renata Kaczoruk na koncercie „Artyści przeciw nienawiści” fot. Piętka Mieszko/AKPA

Renata Kaczoruk, Kuba Wojewódzki

Renata Kaczoruk, Kuba Wojewódzki fot. Krzemiński Jordan/AKPA

Kuba Wojewódzki, Renata Kaczoruk

Kuba Wojewódzki, Renata Kaczoruk fot. Baranowski/AKPA

Kuba Wojewódzki, Renata Kaczoruk

Kuba Wojewódzki, Renata Kaczoruk fot. Kurnikowski/AKPA