Brad Pitt (60 l.) idzie na wojnę z rosyjskim oligarchą, któremu Angelina Jolie (48 l.) „na złość” sprzedała swoje udziały w ich niegdyś wspólnej winnicy Château Miraval we Francji.

W ciągu ostatnich kilku tygodni zdobywca Oscara 3-krotnie mógł cieszyć się zwycięstwami nad aktorką i miliarderem Jurijem Sheflerem. Brad Pitt pozywa Angelinę Jolie za rzekome złamanie umowy po tym, jak sprzedała swoje udziały bez zgody i wiedzy aktora.

Wylansowany Brad Pitt wygląda jak 24 lata temu w „Podziemnym kręgu”

W tym tygodniu Sąd Najwyższy w Los Angeles orzekł, że sprawa może trafić do sądu, co doprowadzi do starcia na sali sądowej. Jak na razie Brad Pitt miał wydać ok. 10 milionów dolarów na koszta związane z prowadzeniem sprawy. Jednak nie ma zamiary zaprzestać walki.

Brad Pitt walczy z rosyjskim oligarchą

Według doniesień, jego zdaniem nie są to jednak pieniądze zmarnowane, „Chodzi o przeciwstawienie się prześladowcom i obronę własnych pracowników, zasad i prawdy. Brad obstaje przy tym, w co wierzy”, mówi informator w rozmowie z Page Six.

Córka Brada Pitta dissuje ojca. Rezygnuje z jego nazwiska

Aktor od dawna powtarzał, że Angelina Jolie sprzedała Miraval „na przekór” zaledwie kilka tygodni po tym, jak przyznano mu początkowo wspólną opiekę nad ich dziećmi. Para rozstała się we wrześniu 2016 roku i od tego czasu nie przestają ze sobą walczyć. 

Zajrzyj do galerii zdjęć poniżej: