Od kilku dni media zalewają przerażające fotografie i filmiki płonącej Australii. W wyniku tak rozległych pożarów zginęło już ponad 500 milionów zwierząt a swoje życie straciło ponad 20 osób. Chris Hemsworth (36 l.) postanowił wesprzeć rodzinny kraj i przeznaczył milion dolarów na walkę z katastrofą ekologiczną.

TAK wygłupia się z dziećmi Chris Hemsworth, kiedy nikt nie patrzy!

Chris Hemsworth przeznaczył milion dolarów na walkę z pożarami

Chris Hemsworth pochodzi z Australii a jego kraj od kilku tygodni płonie. Dramatyczna sytuacja poruszyła wielu ludzi, którzy wykorzystują swoją pozycję i pieniądze, aby wspomóc płonącą Australię.

W czasie tak niszczycielskiego kryzysu coraz więcej celebrytów przyłącza się do pomocy i przeznacza darowizny dla strażaków i organizacji wspierających poszkodowanych w pożarach. Nicole Kidman, Pink czy Selena Gomez zdecydowały się na przekazanie pieniędzy dla organizacji charytatywnych i strażaków, próbujących opanować tak rozległe pożary i narażających swoje życie. W tym tygodniu Chris Hemsworth dołączył do listy darczyńców, przeznaczając okrągły milion dolarów i zachęcając swoich obserwatorów do pomocy. 

Australia to szósty największy kraj na świecie o powierzchni ponad 769 milionów hektarów. Patrząc, jakie spustoszenie sieje ogień, chyba nikogo nie dziwi, że tyle gwiazd namawia do pomocy. W Internecie można znaleźć masę zdjęć pokazujących ogromną skalę zniszczeń.

W szczerym filmie na Instagramie Hemsworth powiedział:

Jak dobrze wiadomo, pożary w Australii spowodowały ogromne spustoszenia. Nadchodzi cieplejsza pogoda. Przed nami jeszcze wiele trudnych czasów, więc potrzebujemy waszego wsparcia i darowizn – zaczął aktor 

Chris znany jest z tego, że wykorzystuje sławę i rozpoznawalność, by szerzyć świadomość na temat ekologii. Jako rodowity Australijczyk, tym bardziej poczuł się w obowiązku by dać dobry przykład.

Zamierzam przekazać milion dolarów i miałem nadzieję, że każdy z was wniesie wkład w dowolny sposób, w dowolnym kształcie i formie. Każdy dolar się liczy. Te pieniądze trafiają bezpośrednio do strażaków, ludzi, którzy ucierpieli, społeczności, które ucierpiały i rozpaczliwie potrzebują naszego wsparcia – dodał Chris 

Chris Hemsworth namawia do pomocy dla płonącej Australii:

ZOBACZ WIĘCEJ:

Chris Hemsworth przeszedł METAMORFOZĘ. Fanki są przerażone!

Szwagierka Liama Hemsworth’a po raz pierwszy o jego rozstaniu z Miley. Jedynym zdaniem ZGASIŁA artystkę

Dlaczego Liam Hemsworth tak naprawdę rozstał się z Miley Cyrus? Nie może patrzeć na to, co się z nią dzieje