Po wyborach 15 października nieoczekiwana zmiana partii rządzącej wywołała prawdziwy popłoch w stacji TVP, którą dotychczas Prawo i Sprawiedliwość traktowało jak swoją własną tubę propagandową i narzędzie do niszczenia opozycji. Oczy Polaków zwróciły się w stronę dziennikarzy Telewizji Polskiej, którym grozi nagła utrata pracy, a wśród wymienionych nazwisk wielokrotnie przewijała się Danuta Holecka, która od kilku lat jest twarzą rządowej propagandy i wizytówką stacji TVP.

W 2019 roku dziennikarka awansowała na stanowisko szefowej „Wiadomości”, a od momentu, gdy PiS objął władzę w Polsce, wielu widzów zarzucało jej stronniczość i wspieranie linii narracyjnej przychylnej obozowi władzy.

Danuta Holecka zniknęła z „Wiadomości”! Straciła posadę w TVP?

Co dalej z przyszłością Danuty Holeckiej w TVP? Stacja zabiera głos

Choć wydawało się, że dni Holeckiej w TVP są już policzone, teraz głos w tej sprawie zabrała sama stacja i ujawniła dalsze plany wobec prezenterki. W krótkim komentarzu dla Faktu, Telewizja Polska wydała jasny komunikat, co dalej z przyszłością Holeckiej. Ku zaskoczeniu wszystkich, stacja wcale nie planuje pozbywać się dziennikarki:

Spółka nie planuje zakończenia współpracy z redaktor Danutą Holecką – usłyszeli dziennikarze Faktu, którzy skontaktowali się z TVP.

Zaskoczeni?

POPŁOCH i grobowa atmosfera w TVP po wyborach! „Nie wiedzą, co mówić na antenie”

pasekkozak