Daria Widawska to wykształcona aktorka, po prestiżowej Akademii Teatralnej. W 2008 została honorowym ambasadorem dzieci chorych na nowotwory mózgu. Prywatnie jest żoną Michała Jarosińskiego i mamą dwójki dzieci, Lwa i Brunona.

Daria Widawska ostro o grających w filmach celebrytkach

Aktorka wyznaje jak choroba wpłynęła na jej życie

Daria Widawska udzieliła wywiadu w podcaście u Żurnalisty. Poruszonych zostało wiele tematów, w tym historia miłosna aktorki i aktualnego jej męża. Para poznała się na planie serialu w 2000 roku. Jak sama stwierdza, zdziwiła się, że ktoś wytrzymał z nią tyle czasu. Chociaż sama twierdzi, że zawsze była świetną partnerką. Na pierścionek zaręczynowy wcale nie czekała. Jedynym jej wymogiem był brylant.

Daria Widawska została BRUNETKĄ (Instagram)

My byliśmy sobą zafascynowani. Szybko się zorientowałam, że minął rok, od kiedy jesteśmy razem i bardzo mnie to zdziwiło. Pomyślałam sobie, ktoś ze mną wytrzymał rok i ja z kimś wytrzymałam rok i to jest dziwne… A potem minął drugi […] pomyślałam sobie, dwa lata? Ja z nikim dwa lata nie byłam, coś jet nie tak. A potem minął trzeci i po trzecim powiedziałam, posłuchaj, jakbyś kiedykolwiek się oświadczał, pamiętaj, bez brylanta nie podchodź. Ja nie wiem czy przyjmę, może być opiłek, ale musi być ten brylant. – mówi aktorka

Żurnalista, nie pominął również pytania o chorobę Darii, którą przechodziła pewien czas temu. Artystka szczerze wyznała, że był to dla niej ciężki czas, ale chciała żyć tak jak wcześniej. Wspomniała również, że bez męża dużo ciężej poradziłaby sobie z przeżywaniem tego trudnego momentu. Wiele miesięcy nie było wiadomo, na co choruje aktorka i z jakiego powodu.

To była sepsa. Zastanawia to wielu uczonych, mnie również. Odpowiedzi na tak zadane pytanie nie ma. Do dnia dzisiejszego profesor, który uratował mi życie, napisał o moim przypadku w książce, oczywiście bez podawania nazwiska. Też się zastanawiał, co to jest.

20-lecie marki Natalii Jaroszewskiej. Ewa Gawryluk przechodzi drugą młodość, Katarzyna Glinka w czarnej sukni, Daria Widawska…

Mąż aktorki bardzo ją wspierał. Jak wspomina Żurnalista, podczas choroby partner Darii wysyłał jej zdjęcia i nagrania ich małego dziecka, tak by czuła, że aktywnie uczestniczy w ich życiu. Artystka przyznała, że jej syn miał wtedy 6. miesięcy. Opowiada o tym, co motywowało ją podczas choroby.

Moim jedynym celem w tej całej historii, był powrót do życia, które miałam przed chorobą. Ja nie chciałam niczego zmieniać. Ja chciałam wrócić, do tego co było. Chciałam, żeby to było dokładnie odcięte grubą kreską przed, wycięte 3 i pół miesiąca, grubą kreską po i sklejone na nowo. I tak to traktuje. […] Udało mi się to. – podsumowuje swój czas choroby aktorka

Daria Widawska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Daria Widawska, fot. Niemiec/AKPA

Daria Widawska, fot. Kurnikowski/AKPA

Daria Widawska, fot. Podlewski/AKPA

Daria Widawska,  fot. Piętka Mieszko/AKPA

Daria Widawska, Michał Jarosiński/fot. Podlewski/AKPA