Znana prawniczka walcząca o prawa człowieka pojawiła się w Nowym Jorku. Prywatnie żona gwiazdora, George’a Clooneya nie przyjechała tam jednak by wygrzać się w świetle fleszy fotoreporterów. Amal Clooney wzięła udział w zgromadzeniu ONZ nawołując do przyjrzenia się zbrodniom wojennym na Ukrainie.

Amal Clooney nawołuje do przyjrzenia się sytuacji na Ukrainie

Prawniczka wezwała do kategorycznej weryfikacji sytuacji na Ukrainie. Według niej podczas inwazji Rosjan na ten kraj wielokrotnie są popełnianie zbrodnie wojenne.

George i Amal Clooney nie znali się z Sussexami przed ŚLUBEM!

„Ukraina dzisiaj jest rzeźnią w samym sercu Europy” – stwierdziła. Wciąż czytam nagłówki wiadomości i nie bardzo wiem, jak je przetwarzać. Czy to możliwe, że tysiące dzieci są siłą deportowane do Rosji? Czy to możliwe, że nastoletnie dziewczynki są gwałcone na ulicach, na oczach swoich rodzin i sąsiadów? Czy naprawdę budynek, na którym napisano „dzieci”, został zbombardowany? Czy cywile w Mariupolu są obecnie w systematyczny sposób torturowani i głodzeni na śmierć? Niestety, odpowiedź to „tak” – mówiła Clooney.

Oto PRAWDA o małżeństwie George’a i Amal Clooneyów

Piękna Amal wezwała organizację by natychmiast wzięła się za interwencję na Ukrainie by uniknąć sytuacji jaka miała miejsce w przypadku wojny w Syrii i Iraku będących skutkiem działań ISIS.

Obrończyni praw człowieka wystąpiła na spotkaniu w uroczym komplecie w białe groszki. Jej olśniewający wygląd został szybko zauważony i podchwycony przez media na całym świecie, co z pewnością przyczyni się do nagłośnienia sprawy, którą aktualnie się zajmuje.

 

 

 

New York, NY –  Credit line: JosiahW / BACKGRID / Backgrid USA / Forum

New York City, Credit line: Fernando Ramales / BACKGRID / Backgrid USA / Forum

New York City, NY , Credit line: MediaPunch / BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Credit line: ZapatA/MEGA / The Mega Agency / Forum